VIDEO: elektrický taxík Nissan e-NV200

New York bude zeleným městem. Mimo jiné město vybuduje 10 000 veřejných dobíječek pro elektromobily a nabídne obyvatelům 10 000 jízdních kol. A postupně využije také elektrické taxíky Nissan, konkrétně model e-NV200.

Uživatelská konzole v elektrickém taxíku Nissan e-NV200
foto: Nissan

Jak vlastně specializovaná taxi verze elektrické dodávky Nissan NV200 vzniká a co všechno nabídne se můžete podívat na novém videu přímo od Nissanu.

První taxi-elektromobily e-NV200 by se do newyorských ulic měly vydat už letos na podzim. Půjde o prvních šest testovacích kusů aut s nulovými emisemi.

Elektrická dodávka Nissan e-NV200 se právě nedávno začala vyrábět v Barceloně ve Španělsku. Je vybavena 24kWh baterií, stejnou jakou disponuje elektromobil Nissan Leaf.

Nissan e-NV200 ve verzi newyorského taxi bude první vůz taxi, který je budován od začátku s tím, že bude plnit veškeré bezpečnostní standardy. To překvapivě pro mnoho vozů taxi v New Yorku, což jsou obvykle sériové vozy dále upravené, neplatí.

Dojezd e-NV200 na jedno nabití činí zhruba 110 km. Auto zvládne rychlodobíjení během 30 vteřin minut s pomocí protokolu CHAdeMO, stejně jako Leaf.

2 Comments on “VIDEO: elektrický taxík Nissan e-NV200”

Napsat komentář