Nissan e-NV200: spuštění výroby elektrické dodávky se blíží

Elektrická dodávka Nissan je společně s elektromobilem Nissan Leaf jedním z celkem čtyř chystaných, plně elektrických vozů japonské automobilky Nissan. e-NV200 se začne vyrábět v Evropě, konkrétně ve Španělsku, už příští rok. Zajímavosti? Baterie elektrického auta bude moct dodávat výkon až 6 kW i externím spotřebičům.

Pomůže elektrická dodávka Nissan e-NV200 zvednout prodeje elektromobilů?
foto: Nissan

Elektrická dodávka Nissan e-NV200 se bude prodávat v několika verzích, kromě jiného jako sedmimístný minibus. Jako užitkové auto ji aktuálně testuje FedEx mimo jiné v Japonsku, Londýně a Německu.

Auto využívá stejný elektrický pohonný systém jako Nissan Leaf, tedy stejný elektromotor a totožnou baterii. Dodávka je standardně vybavena rychlodobíjením, které dobije prázdnou baterii na kapacitu 80 % během 30 minut.

Nissan e-NV200 Nissan e-NV200 Nissan e-NV200

Co je ale ještě zajímavější, baterii o kapacitě 24 kWh bude moct využít jako zdroj energie pro externí spotřebiče. Max. bude možné odebírat z ní výkon až 6 kW. Díky tomu se z e-NV200 může stát například mobilní restaurace pro venkovní události, dílna apod.

Elektrická verze dodávky NV200 nabídne stejný objem přepravního prostoru jako její klasická verze, tedy 4,2 m3. Přepravní prostor má délku dva metry. Vejdou se tam tedy dvě europalety nebo 20 standardních euro-krabic (čert ví co to je).

Testování prototypů auta, které začalo v roce 2011, bude pokračovat až do příštího roku. Do roku 2014 slíbil Nissan celkem čtyři plně elektrická auta a tohle bude druhé v řadě. Další bude elektrické Infiniti a poslední je zatím velká neznámá.

tisková zpráva

Napsat komentář