New York vybuduje 10 000 veřejných dobíječek pro elektromobily

Nissan NV200 taxi

New York, osmimilionová metropole USA, má v současné době pouze 100 veřejných dobíjecích stanic. Starosta Bloomberg aktuálně oznámil, že během následujících sedmi let vybuduje 10 000 nových nabíječek pro elektrická auta.

New York zatím v elektromobilitě nijak zvlášť neexceluje. To se má ale změnit. Už dnes tam začínají jezdit první testovací kusy elektrických taxíků
foto: Nissan

Sto dobíjecích stanic pro město s odhadem několika málo stovkami elektromobilů není zas tak špatné číslo. Jenže počet elektromobilů v New Yorku bude stoupat. A i Nissan ví, že nejlepší způsob jak lidi zbavit strachu z nákupu elektrického auta je dostatek míst pro nabíjení.

Starosta Michael Bloomberg chce navíc ve spolupráci s městskou radou prosadit, aby 1 z každých 5 nově vybudovaných parkovacích míst mělo k dispozici dobíječku. “Uděláme z New Yorku národní etalon elektromobility,” řekl Bloomberg.

New York je vyhlášeným městem taxíků. Nissan zkoušel elektromobil Leaf jako taxi v New Yorku. Nakonec tato automobilka zvítězila i ve výběrovém řízení na novou generaci newyorských taxi vozů s minivanem NV-200.

V budoucnu to bude i jeho elektrická verze, která se už v průběhu roku 2013 začne vyrábět ve Španělsku, v Barceloně. O tom, že taxík pro není nic jednoduchého a záleží na každém detailu, včetně odstínu žluté, vypovídá následující video:

Napsat komentář