Toyota Auris HSD – hybrid s pěti hvězdičkami

nedávno uvedla na trh nový . se může pochlubit vynikajícími parametry a , kterých dosahuje díky využití Hybrid Synergy Drive. Teď je má „posvěcené“ i nezávislým testem ADAC EcoTest.   

Předně je ale třeba se podívat na to co je vlastně ADAC? ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club e.V.) je největším automobilistickým klubem v a v s více než 17 miliony členů. Je to právě tato organizace, která je zodpovědná za provoz tzv. „žlutých andělů“. Navíc také poskytuje záchranářské služby a provádí dokonce i mezinárodní záchranné operace.

Toyota Auris HSD Toyota Auris HSD Toyota Auris HSD

A kromě toho testuje jak moc jsou auta ekologická. V aktuálním EcoTest ADAC získala nová Toyota Auris HSD nejvyšší hodnocení pěti hvězdiček. Jako první vůz vůbec získává nejlepší hodnotu 94 bodů a stala tím v čele renomovaného hodnocení vlivu na . A to mezi takovými vozy jako je DRIVe, , nebo .

Ohledně zatížení dosahuje Auris HSD nejvyšší počet 50 bodů. Jeho škodlivých látek jsou velmi nízké. Emise oxidu dusíku vozu Auris HSD jsou sotva měřitelné. Dalších 44 bodů získává Auris HSD při hodnocení emisí CO2. S taktéž plnohodnotným hybridním modelem , který získal 92 bodů a rovněž pět hvězdiček, nabízí Toyota dva ze sedmi vozů, které byly do dnešního dne vyznamenány pěti hvězdičkami.

ADAC konstatuje: „Vůz Toyota Auris 1.8 Hybrid dosahuje v testu ADAC EcoTest s 94 body dosud nejlepšího výsledku klubu v hodnocení vlivu na životní prostředí. Tím je hybrid nejekologičtějším autem, které kdy klub ADAC testoval.” Se svou testovací spotřebou a s ní spojenými emisemi CO2 ve výši pouhých 102 gramů zatěžuje nový Auris Hybrid své okolí nejméně a nachází se před svými konkurenty.

Klub ADAC prověřil od roku 2002 v rámci testu EcoTest více než 1100 aut. Více než polovina všech testovaných vozů dosáhla druhého nejlepšího hodnocení čtyř hvězdiček. Nejvyšší hodnocení pěti hvězdiček je od hodnoty 90 testovacích bodů a do dnešního dne bylo uděleno sedmkrát.

Celkový výsledek vyplývá ze součtu dvou žebříčků. V jednom jsou hodnoceny emise CO2, ve druhém emise oxidu uhelnatého (CO), oxidu dusíku (NOx) a výfukových sazí (PM). Spotřeba je měřena za různých podmínek, které by zvláště ve srovnání s testovacím postupem měly být v souladu s praxí. K tomu mimo jiné patří fáze studených startů, jízdy s teplým motorem a rychlé jízdy na dálnicích rychlostí do 130 km/h. S vozy s benzínovým a je při testu nakládáno stejně.

S výsledky spotřeby pro vůz Auris HSD zůstávají testery ADAC nepatrně nad jeho běžnými hodnotami. S hodnotou emisí CO2 ve výši 89 gramů a průměrnou spotřebou 3,8 litrů je tak Auris HSD jedním z nejekologičtějších .

8 komentářů u “Toyota Auris HSD – hybrid s pěti hvězdičkami”

 1. V SR sú autá bežne
  V SR sú autá bežne predražené. Je na to jednoduchý liek – nekupovať, kým nedostanú predajcovia „rozum“.
  Čo sa týka životnosti batérií, s tým by som si starosti nerobil. Skôr ma zaujíma, či by výrobca neposkytol po skončení životnosti batérie novšej technológie.
  O takých 7 rokov už budú NiMh akumulátory vzhľadom na vývoj dávno zastaralé….

     1. Ta recyklace spočívá v
      Ta recyklace spočívá v tom, že se staré akumulátory rozemelou a nějak se z nich vyseparuje lithium a asi ještě něco dalšího a tyto získané materiály se potom opět použijí k výrobě nových akumulátorů. Nedělal bych si iluze, že vůkupní cena bude větší než symbolická. Smyslem je, aby se to nikomu nevyplatilo vyhazovat na skládku.

Napsat komentář