Autosalon IAA Frankfurt 2009: nový hybrid Toyota Auris HSD

Toyota odhalila informační oponu nad svým novým hybridem Toyota Auris HSD. Koncept představí už za pár dnů na autosalonu ve Frankfurtu. O pohon hybridního auta se stará 1.8l čtyřválec doplněný o systém hybridního pohonu Hybrid Synergy Drive stejný jako v Priusu.

Energii ventilačnímu systému dodávají solární panely umístěné ve střeše automobilu. S touhle vychytávkou přišel už letos představený Prius třetí generace a údajně je o tuto „fíčurku“ překvapivě vysoký zájem. Ostatně, přijít k autu do kterého celý den pere sluníčko a cítit se vevnitř jako v bavlnce, kdo by to nechtěl. ČÍST DÁL…

Toyota Auris HSD Toyota Auris HSD Toyota Auris HSD


Emise hybridu Auris HSD by se měly pohybovat pod 100 g/km. Celkově kvalitnímu zpracování odpovídají také LED světlomety a aerodynamický koefecient 0.28. Výroba by podle dostupných informací měla začít už v polovině příštího roku v Británii.

Jde o „plný hybrid“, takže je možné jezdit čistě na benzin, nebo čistě na elektřinu (max. 2 km při rychlosti do 50 km/h), případně v kombinaci obojího. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne auto během deseti sekund. Toyota sází na skutečnost, že pětidveřové hatchbacky se v Evropě řadí mezi nejprodávanější automobily.

Napsat komentář