Toyota spouští výrobu hybridu Auris HSD v Evropě

V pondělí 28. června byla zahájena výroba nového hybridu Toyota Auris HSD, který je prvním vozem s plnohodnotným hybridním pohonem vyráběným na území Evropy. Postará se o něj továrna ve Velké Británii.   

Výrobní závod automobilky Toyota v Burnastonu v britském hrabství Derbyshire bude vyrábět nový Auris s pohonem HSD. Cílem je přitom dosáhnout v Evropě celoročního prodeje v objemu 30 tisíc vozů. Vůz bude uveden na trh ve 32 evropských zemích. První zákazníci se na svůj nový vůz mohou těšit již od letošního července.

Britská kvalita

O kvalitě a pevném zázemí britských výrobních závodů se zmiňuje Didier Leroy, prezident společnosti Toyota Motor Europe: „Velká Británie se osvědčila jako velmi dobrý obchodní partner. Celý tým TMUK staví na bezmála 20 letech zkušeností ve výrobě a i dnes stále nabízí kvalitu, efektivitu a pružnost potřebnou k uspokojení náročných standardů našich zákazníků v Evropě i dalších zemích celého světa. Dnes otevíráme zcela novou kapitolu, neboť v Británii, tradiční kolébce průmyslových inovací, spouštíme výrobu prvního plně hybridního vozu v Evropě.“

Ředitel TMUK Katsunori Kojima dále uvedl: „Pro společnost Toyota Motor Manufacturing UK se jedná o významnou událost, neboť slavíme zahájení výroby modelu Auris s pohonem Hybrid Synergy Drive, který je dalším modelem prémiové kvality vyráběným ve Velké Británii. K výrobě vozů světové třídy je nezbytný špičkový tým lidí, jejichž odhodlání a zasazení má klíčový význam. Jako modelový evropský závod Toyota pracující podle zásad trvalé udržitelnosti budeme i nadále fungovat jako ekologický provoz s ekologicky zaměřenými zaměstnanci, kde se vyrábějí vozy šetrné k životnímu prostředí.“

Hybridní auto pro masy

Nový Auris s pohonem HSD znamená premiéru pohonu Hybrid Synergy Drive v masově prodávaném modelu značky Toyota. Nový pětidveřový hatchback je jako první a zároveň jediný model ve vysoce konkurenční nižší střední třídě vybaven plnohodnotným hybridním systémem pohonu.

Toyota Auris HSD

Technologie Hybrid Synergy Drive představuje základní technologii pro všechny budoucí modely této značky, což je opět odrazem postavení Toyoty v roli ekologického leadera na cestě k trvale udržitelné mobilitě.

Tradice pohonu Hybrid Synergy Drive sahá k první generaci modelu , představeného v Japonsku v roce 1997 a poté roku 2000 v Evropě, který byl celosvětově prvním sériově vyráběným vozem s hybridním pohonem, a jenž nastolil oborové měřítko ve vývoji pohonných jednotek automobilů a trvale udržitelné mobility.

Hybrid pro všechny

Představení modelu Auris HSD je prvním krokem v zavádění technologie plně hybridního pohonu do všech modelů Toyota prodávaných na evropském trhu, které se plánuje v co nejbližším termínu během příští dekády.

Auris s pohonem HSD vyniká ve své třídě rekordně nízkou spotřebou paliva pouhých 3,8 l/100 km a pozoruhodně nízkou hladinou emisí CO2 (jen 89 g/km), která se váže na příslušné daňové zvýhodnění. Auris HSD kromě toho produkuje výrazně nižší emise NOx a pevných částic než vozy se vznětovým motorem o srovnatelném výkonu.

Nový Auris s pohonem HSD se bude montovat ve výrobním závodu Burnaston společnosti Toyota Manufacturing UK, ležícím v hrabství Derbyshire. Závod v Deeside v severním Walesu bude vyrábět úsporný zážehový motor 1,8 l tvořící součást pohonu Hybrid Synergy Drive.

Trvale udržitelný rozvoj

Závod v Burnastonu spuštěný v roce 1992 byl prvním evropským závodem společnosti Toyota; nyní se stává prvním závodem v Evropě vyrábějícím vozy s plnohodnotným hybridním pohonem. Auris s pohonem Hybrid Synergy Drive se bude vyrábět na stejné montážní lince jako zážehové a vznětové verze tohoto modelu, společně s evropskou vlajkovou lodí Toyoty – modelem Avensis.

TMUK je modelovým evropským závodem trvale udržitelné výroby vozů Toyota, který snižuje spotřebu přírodních zdrojů na minimum a funguje v harmonii s okolním prostředím. TMUK je součástí komplexního přístupu 360° automobilky Toyoty k trvale udržitelnému provozu, který pokrývá kompletní životní cyklus vozidla: od návrhu přes výrobu, prodej, vlastní používání až po konečnou recyklaci.

Toyota do závodu TMUK investovala více než 1,85 mld. liber (2,2 mld. eur), přičemž se jedná o jedno z devíti výrobních míst automobilky Toyota na širším evropském území. Celkový objem výroby TMUK letos v červnu překročil milník 3 milionu kusů.

tisková zpráva

Napsat komentář