Toyota zahajuje recyklaci NiMH baterií

Jan Horčík - 01 Listopad 2010

Doma v ohlásila automobilka nový program recyklace použitých . Ty využívá ve svých jako je , a dalších. Možnosti využití modernějších se v Toyotě teprve testují.   
Toyota - recyklace NiMH baterií

Až dosud se použité nikl-metal-hydridové baterie z prostě rozebraly, roztřídily se a ty se pak využily k výrobě dalších součástek. Z niklu například výfuky nebo kuchyňské nářadí.

Nyní Toyota díky spolupráci s Toyota Chemical Engineering, Sumitomo Metal Mining a Primearth EV Energy zahajuje proces NiMH baterií. Z použitých bude vyrábět nové . Vysoce přesné třídění a extrakce niklu proběhne v Toyotě, očištění niklu v Sumitomo a kontrola kvality v Primearth.

Prozatím je tento omezen pouze na , nicméně v budoucnu by s ním automobilka chtěla expandovat také na další trhy. Je však s podivem, že je údajně první , která z použitých baterií vyrábí nové… . Bylo by přeci nanejvýš logické využít stejné a součástky k výrobě stejných nových produktů!

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol