Americké vláda nakupuje plug-in hybridy a elektromobily

Jan Horčík - 01 Červen 2011

Vláda amerického prezidenta má v plánu snížit dovoz ropy do USA až o třetinu v následující dekádě. Bude představovat přísnější nařízení průměrné , šetřit a především sama půjde příkladem. Nakoupí 101 a 10 .   
plug-in hybrid Chevrolet Volt a elektromobil Nissan Leaffoto: General Motors
Navíc začne také s instalací vládních . Půjde o celkem 100 dobíječek ve vládních federálních budovách v , a . K výše zmíněné objednávce je třeba připočíst ještě 5 kusů malého do města .

Americká federální vláda je provozovatelem jedné z největších automobilových flotil v zemi. Jen letos už objednala 35 000 nových automobilů. Jejich průměrná spotřeba se z 12,3 l/100 km v minulém roce zvýšila snížila na 10,06 l/100 km. V posledních dvou letech se počet ve flotile zdvojnásobil.

Ušetří se tím významné množství veřejných prostředků i . nařídil, aby federální flotila snížila spotřebu benzinu o 30 % do roku 2020. Kromě toho nařídil, aby do roku 2015 byly všechy nové automobily vybaveny "pokročilou technologií".

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Každá vláda musí ísť príkladom pre svojich občanov.
Každé zníženie CO2 je výhra pre nás všetkých.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil