Mercedes chystá velkou hybridní ofenzívu

Jan Horčík - 24 Březen 2011

Značka , potažmo celý koncern , zatím v oblasti nehraje významnou roli. To se ale má v průběhu následujících let změnit. V rozhovoru pro HybridCars.com to řekl Dr. Christian Mohrdieck, ředitel vývoje vozů na baterie a palivové články.   
Mercedes-Benz Vision S500

V současné době má značka Mercedes-Benz na trhu hybridní modely a SUV ML450 Hybrid. Prodává je po stovkách kusů, zatímco konkurenční , lidové , se prodává po tisících a desetitisících.

Samozřejmě, značky a Mercedes-Benz nelze přímo srovnávat, jde o odlišné kategorie aut. Přesto je z výše uvedeného patrné, že Daimler v oblasti neexceluje. "V budoucnosti budeme mít hybridní model u všech našich modelových řad," říká ale Mohrdieck.

Zároveň slíbil, že se budou hybridy v Mercedesu vyrábět v mnohem vyšším množtví. Půjde o třídy E, C, R a M. Co se týká technologií, sází Mercedes jak na dosud opomíjené , tak i . Přitom v minulosti se Volkswagen vyjadřoval k diesel-hybridům spíše záporně, především kvůli ceně.

V oblasti diesel-hybridů Mercedesu bude konkurovat především tandem - s technologií . V oblasti plug-in hybridů zase , resp. se svým /. Stranou nezůstává ani , které připravuje dokonce plug-in diesel-hybrid Volvo V60 už na rok 2012.

Mohrdieck zdůraznil, že plug-in hybridy jsou velmi dobrý koncept zejména pro větší . Jen je třeba hlídat spravnou rovnováhu mezi velikostí baterie a motoru tak, aby auto mělo dostatečný výkon i cenu.

Nepříliš překvapivě Mohrdieck zmínil . Ta se pro Mercedes stala jedním z nejdůležitějších trhů. A zdaleka ne jen pro Mercedes. Obrovskou sílu tam má např. i . Naopak americké automobilky jako by zaspaly - ještě donedávna to platilo nejen i Číně, ale v globálu. Bankrot a znovuvzkříšení General Motors tomu jest důkazem.

"Čína šílí po hybridech," dodává ale překvapivě Mohrdieck. A zároveň potvrzuje, že Daimler investuje do hybridních aut a aut na spalovací motor mnohem více peněz než do a . "… protože jde už dnes o vysokoobjemové produkty… V blízké budoucnosti tu bude spousta hybridů."

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

,,celý koncern Daimler, zatím v oblasti hybridních aut nehraje významnou roli" ??? Tohle me fakt rozesmalo ... Kdo krome toyoty ma tolik typu seriove vyrabenych hybridu ? At uz jde o mercedes cars ci mercedes vans, smart , ...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station