Hamburk chce být do 20 let úplně bez aut

Severoněmecká metropole Hamburk dnes patří mezi tamní nejprogresivnější města co se týká šetrného přístupu k životnímu prostředí. Skoro už nás proto ani nepřekvapuje plán dostat z druhého největšího města Německa do 20 let všechna auta.

Hamburk chce během následujících 15-20 let vybudovat síť stezek pro pěší a cyklisty, díky kterým se po městě bude možné snadno pohybovat i bez aut
foto: www.hamburg.de

Město Hamburk aktuálně představilo plán nazvaný „Zelená síť“. Jeho cílem je propojit všechna náměstí, sportoviště a zelené plochy stezkami pro pěší a cyklisty tak, aby bylo možné se městem pohybovat zcela bez použití auta.

Kolem 40 % plochy Hamburku představí zahrady, parky, hřiště, hřbitovy nebo náměstí. Tedy plochy v podstatě určené k pohybu pěšky nebo na kole. Cílem je tyto plochy během následujících 20 let nejen propojit, ale také rozšířit a Hamburk tak ještě více ozelenit.

Nové zelené plochy by kromě toho měly bránit záplavám, pohlcovat část znečištění ovzduší (tedy zlepšovat kvalitu života ve městě a zdraví obyvatel) a také regulovat místní teplotu. Hlavní část dopravní obslužnosti by pak měla převzít hromadná veřejná doprava.

2 Comments on “Hamburk chce být do 20 let úplně bez aut”

Napsat komentář