Chevrolet Volt také jako minivan nebo malé auto do města

Chevrolet Volt

Náklady na vývoj technologie jako je hybridní systém pohonu Voltec automobilky General Motors jsou obrovské. Čím více pak dokáže vyrobit a prodat aut s takovým pohonem, tím rychlejší a jistější je návratnost investice. GM proto teď uvažuje o využití Voltecu v minivanu.   

Chevrolet Volt Chevrolet Volt Chevrolet Volt

Magazínu Automotive News to řekl Dan Akerson, aktuální šéf automobilky , na akci 2011 Automotive News World Congress.

Zároveň dodal, že GM se ve druhé generaci hybridního pohonného systému bude soustředit především na snižování nákladů na celou tuto novou technologii.

GM se už delší dobu připravuje na to, že Voltec použije také v jiných hybridních autech. Dosud ale nejsou známy žádné podrobnosti.

Akerson nicméně řekl, že praktický jistý je Cadillac SRX během následujících pár let. V nejbližší době by to pak přímo od GM měl být minivan a hatchback.

Za hatchback lze považovat samotný Chevy Volt. Akerson měl nicméně zřejmě na mysli malé levné hybridní auto do města, po vzoru aktuálně představeného konceptu .

Šéf GM dále přiznal, že automobilka je mírně zaskočena, nicméně příjemně překvapena počátečním zájmem o . Letos plánuje vyrobit 25 000 těchto aut.

Proti původním předpokladům je to zvýšení o 25%. Nakonec Akerson dodal, že očekává podíl , plug-in hybridů nebo čistých elektromobilů na prodejích GM minimálně 10% během následujících 10-15 let.

Napsat komentář