Půjčovna elektromobilů startuje i v Amsterdamu

Ivo Hradil - 02 Listopad 2011

Pokud ještě v letošním roce plánujete návštěvu Amsterdamu, můžete si usnadnit cestování po hlavním městě využitím programu car2go. Počínaje 24. listopadem zde totiž společnost rozjíždí systém sdílení , prostřednictvím kterého si můžete pronajmout elektromobil Smart ForTwo.Smart ForTwo

Na 300 těchto elektromobilů Smart ForTwo bude od listopadu v Amsterdamu připraveno k pronájmu
foto: electriccarsreport.com

Spuštění programu v představí zcela novou cenovou strukturu a to nejen pro toto město, ale také pro stávající i budoucí města v .

Hodina jízdy vyjde uživatele na 12,90 euro, přičemž celodenní půjčovné je za 39 euro. Pokud budete v průběhu jízdy někde parkovat, zaplatíte za hodinu stání pouhých devět centů. Pojištění, a náklady na parkování jsou již zahrnuty v celkové ceně.

Počáteční flotila 300 Smart ForTwo bude do konce roku ještě navýšena na konečných 1 000 kusů. Všechna vozidla budou vybavena nejnovější telematickou technologií, která umožňuje snadnou a pohodlnou jízdu.

Elektromobily s a automatickou převodovkou disponují dojezdem okolo 135 km. Klimatizace, rádio a navigační systém jsou v každém voze samozřejmostí.

Půjčovací místa budou roztroušena na ploše cca 80 km2, což představuje dostatečné pokrytí nizozemské metropole. Vozidla nebude nutné vždy vrátit tam, kde si je dotyčný vypůjčil, ale může tak učinit na kterémkoliv jiném parkovacím místě. Pouze v případě, že bude stav nabití nižší než 20 %, bude muset být pronájem ukončen v některém z nabíjecích míst, která se uživateli zobrazí na displeji navigace.

flotila Smart ForTwo pro Amsterdamfoto: electriccarsreport.com

Avšak dobíjení elektrických vozidel nebude po každém zapůjčení nutností, neboť elektromobily nabízejí až osmkrát vyšší dojezd, než je průměrně ujetá vzdálenost při pronájmu vozů. Ze zkušeností získaných z již fungujících programů car2go ve městech Austin, Ulm, a Vancouver totiž plyne, že u 95 % pronájmů auta ujela méně než 20 km.

Zájemci o účast v programu se do data spuštění mohou zdarma registrovat buď online na stránkách www.car2go.com nebo přímo na zřízených obchodních místech. Poté bude vždy účtován jednorázový registrační poplatek ve výši 10 euro. Podobný program by měl Daimler spustit ještě letos v americkém San Diegu.

Zpět na HybridPřidat komentář

Poznámka: Spoločnosť car2go nepožičiava elektromobily, ale obyčajné Smarty vybavené fotovoltaickými článkami na streche pre dobíjanie 12V batérie. Kto neverí, nech sa presvedčí: http://www.car2go.com/vancouver/en/concept/fleet/

Obrázek uživatele Ivo Hradil

V Amsterdamu bude car2go půjčovat elektromobily Smart ForTwo viz. http://www.car2go.com/amsterdam/en/ nebo konec tohoto videa http://www.youtube.com/watch?v=jB6RMxC3u1M


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station