Japonská firma si objednala 900 elektrických dodávek Fuso eCanter

Společnost Yamato Transport si objednala 900 plně elektrických vozidel nové generace modelu Fuso eCanter. První kusy již byly dodávny. Je to dosud největší jednotlivá objednávka elektrických lehkých nákladních vozidel značky FUSO. Další vozidla budou předávána postupně v následujících měsících.

Yamato Transport zavádí do svého vozového parku elektromobily eCanter v souvislosti se svým úsilím o snížení emisí skleníkových plynů do roku 2030 o 48 % (v porovnání s rokem 2020) a prakticky na nulu do roku 2050.

Yamato Transport využívá leasingový produkt FUSO Green Lease z nabídky společnosti Daimler Truck Financial Services Asia Co., Ltd., který je určen exkluzivně pro nový eCanter a splňuje specifické požadavky tohoto elektricky poháněného nákladního vozidla. FUSO Green Lease nabízí rozsáhlý a na míru střižený ekosystém pro elektromobilitu včetně údržby vozidla a speciálních záručních plnění.

První eCanter byl značkou FUSO uveden na trh v roce 2017 jako první japonské sériově vyráběné nákladní vozidlo s elektrickým pohonem a nulovými lokálními emisemi CO2. Od roku 2017 používají vozidla eCanter firmy na celém světě a své praktické zkušenosti sdílejí se společností FUSO.

Mnohé ohlasy získané od klientů byly mimo jiné zohledněny při vývoji nové generace modelu eCanter, která oslavila světovou premiéru v roce 2022. Společnost Yamato Transport, jeden z prvních zákazníků vůbec, kteří se rozhodli pro eCanter, převzala již v roce 2017 celkem 25 vozidel první generace modelu eCanter.

Na základě pozitivních zkušeností s modelem eCanter při doručování zásilek a poskytování dalších logistických služeb se vedení společnosti Yamato Transport rozhodlo, že bude ve svém japonském vozovém parku provozovat 900 vozidel nové generace modelu eCanter.

Karl Deppen, prezident a generální ředitel společnosti Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation, k tomu řekl: „FUSO eCanter usnadňuje řidičům práci svou bezpečnou a komfortní jízdou bez vibrací a emisí. Společnost Yamato Transport, která již od roku 2017 provozovala 25 vozidel eCanter první generace, hodnotila jejich vlastnosti mimořádně pozitivně. Je nám ctí, že můžeme společnost Yamato Transport podporovat v jejím úsilí o dosažení klimatické neutrality prostřednictvím nasazení našich vozidel eCanter po celém Japonsku.“

Nová generace modelu eCanter byla začátkem roku 2023 uvedena nejen na japonský trh, ale i na různé evropské a zámořské trhy. V srpnu oslavil model eCanter své uvedení na trh také v Indonésii a Chile.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář