Pátým městem s programem car2go bude San Diego

Když jsme naše čtenáře letos v dubnu informovali o spuštění služby na sdílení automobilů car2go v , naznačili jsme, že se ještě letos služba spustí v nejmenovaném městě . Dnes už jsme o něco chytřejší a víme, že oním městem bude San Diego v Kalifornii.  

foto: Daimler

Zprávu oznámila severoamerická pobočka společnosti , která už službu car2go provozuje ve čtyřech dalších světových městech. Avšak oproti těmto městům, které skrze program car2go nabízí k zapůjčení automobily vybavené malým spalovacím motorem, bude služba v San Diegu čistě v režii stejné značky.

určený pro San Diego je úsporný, tichý a je vybaven 30kW napájeným z . Ty může dobíjet na předem určených .

Na jedno nabití je malý elektromobil schopen urazit vzdálenost okolo 130 km. Nabíjení zcela vybité baterie zabere více než osm hodin a nabití z 20 na 80 procent lze vykonat za čas pohybující se okolo tří a půl hodiny.

Vytvoření sítě má na práci kalifornská společnost , která by ještě do konce letošního roku měla nainstalovat na 1 000 svých nabíjecích stanic Blink. Konkrétní informace ohledně programu car2go včetně registrace účastníků, ceny a doby pronájmu, nabíjecích míst atd. budou upřesněny v nejbližších dnech.

Projekt car2go je již velmi úspěšnou službou v americkém , kanadském a německých městech a Hamburk, kde registrují více než 35 000 členů. Dá se tedy očekávat, že ani v San Diegu tomu nebude jinak.

Napsat komentář