Sdílení automobilů car2go se rozjíždí ve Vancouveru

Společnost v těchto dnech rozjíždí v kanadském Vancouveru svůj program . Třetí největší město , ležící v jihozápadní části provincie Britská Kolumbie, se tak stane po USA a dalším místem, kde si bude možné za poplatek půjčovat malý benzínový automobil  

foto: Daimler

Prvním místem kde bylo možné využít služby programu car2go se stal v roce 2008 německý . Po té následoval americký a letos ještě německý . Vancouver se tak stane čtvrtým městem na světě poskytujícím tuto službu.

Hollywood severu, jak je také Vancouver někdy označován, bude křižovat flotila 225 automobilů, které je možné si zapůjčit či zanechat na předem určených parkovacích místech po celém městě. Nejbližší dostupný vůz je možné nalézt pomocí , telefonního operátora nebo webových stránek.

Stejně jako v případě vozidel Smart Fortwo v Německu a bude mít v Kanadě každý vůz solární střechu, díky které může ušetřit až 10 % paliva.

Energie získaná ze slunečního svitu bude rovněž nabíjet baterii nebo napájet dotykový displej na palubní desce. V případě parkování na slunném místě se automaticky spustí ventilátor, který bude čerpat „šťávu“ také ze .

Po vstupu do zadá účastník programu svůj PIN kód a může vyrazit. Poplatky jsou závislé na době užívání vozidla a skrývají v sobě veškerý komfort jízdy – palivo, parkovné, údržbu, ujetou vzdálenost, GPS navigaci, zákaznický servis nebo pojištění.

Za minutu půjčení zaplatí uživatel 0,36 USD, za hodinu 13,67 USD a za celý den 69,45 amerických dolarů.

Vancouver v současné době usilovně pracuje na své vizi stát se do roku 2020 nejzelenějším městem světa a zavedení služby car2go je dalším střípkem v mozaice tohoto snažení.

V těchto dnech probíhá prostřednictvím internetových stránek registrace zájemců, kteří by měli zasednout do půjčených automobilů do konce června.

Napsat komentář