PREkolo – nová půjčovna elektrokol Pražské energetiky

Nově otevřená půjčovna elektrokol PREkolo nabízí zapůjčení značkového od 2 hodin až na 14 dnů. Všichni tak mají unikátní možnost vyzkoušet si – dopravní prostředek, který je ve městě rozhodně rychlejší než a často i městská .   

foto: ČTK. autor: Horázný Josef, Fotobanka ČTK

Otevření nové půjčovny elektrokol mají na svědomí společnosti () a . K dispozici jsou především kola značky , a to terénní elektrokolo (test), městské (AGOGS CityLiner) a (AGOGS Lowstep, – viz. náš test).

Krátkodobá výpůjčka pro zákazníky PRE až na osm hodin stojí 200 Kč. Pro krátkodobou výpůjčku dostanete plně nabitou baterii, nezapůjčuje se nabíječka. Zdarma k výpůjčce je poskytován kvalitní zámek. Předložit je třeba občanský průkaz a zákaznické číslo PRE. Vždy je ale navíc třeba složit zálohu 2000 Kč.

Při dlouhodobé výpůjčce od 24 hodin až po 14 dnů se cena pro zákazníky PRE různí. Na den stojí 400 Kč, na víkend 900 Kč, cena na den při výpůjčce nad sedm dní je 200 Kč. Výpůjčku nad 1 den (včetně víkendu) je nutno objednat minimálně 48 hodin v předstihu prostřednictvím výpůjčního formuláře, nebo telefonicky.

Lidé, kteří nejsou zákazníky PRE mají ceny vyšší. Dvě hodiny vyjdou na 200 Kč, osm hodin na 500 Kč, 1 den na 650 Kč, 2 dny na 1200 Kč, víkend na 1500 Kč, cena na den při výpůjčce nad 7 dní je 300 Kč. Vratná záloha je v tomto případě ale poněkud přehnaných 12 500 Kč.

PREkolo půjčovna elektrokol Praha

Adresa půjčovny elektrokol PREkolo:

Masarykovo nábřeží 8

120 00 Praha 2

naproti výstavní síni Mánes


TRAM: 17,21 – zastávka Jiráskovo nám.


METRO B: stanice Karlovo náměstí, východ na Palackého nám.

Otevírací doba:

Pondělí – pátek  9:00 do 18:00

Sobota a neděle  10:00 do 16:00

Kolo je možné si rezervovat na telefonech +420 272 047 770, +420  775 564 466 nebo prostřednictvím online rezervace. Zároveň je možné si objednat průvodce na vybrané trasy, např. okružní jízda Prahou.

Praha tak následuje metropole jako , Barcelona, nebo , kde obdobné již fungují, převážně pro turisty, kteří na elektricky asistovaném jízdním kole mohou poznat celou metropoli doslova za pár hodin.

Pro PRE je půjčovna elektrokol další součástí rozvoje programu E-mobilita v jehož rámci mimo jiné také v Praze buduje pro , a právě i .

„Kopcovatý terén Prahy je pro netrénovaného cyklistu obtížně dosažitelný, díky elektrokolu je možné navštívit všechny krásy města z perspektivy, kterou nenabídne veřejná doprava ani vyhlídkový “, říká jednatel ekolo.cz a pokračuje „pro turisty jsme zároveň připravili dva výletní okruhy s průvodcem v němčině a v angličtině“.

Generální ředitel Pražské energetiky, a. s., Pavel Elis k tomu říká: „Elektrokola půjčujeme ke krátkodobým testům v našem Centru energetického poradenství déle než půl roku a zájem je mimořádný. Proto chceme elektrokola ještě více přiblížit Pražanům jako vhodný prostředek nejen k cestám po městě, ale také pro víkendové využití. Zákazníkům, kteří odebírají od PRE , poskytneme k zapůjčení výhodnější podmínky, abychom napomohli k rozšíření elektrokol v naší metropoli.“

Společnosti ekolo.cz a Pražská energetika, a.s. jsou sponzory serveru Hybrid.cz.

tisková zpráva

8 Comments on “PREkolo – nová půjčovna elektrokol Pražské energetiky”

Napsat komentář