FOR BIKES 2011 – elektrokola kam se podíváš

elektrokola FOR BIKES 2011

Celkem 18 628 návštěvníků během uplynulého víkendu navštívilo veletrh FOR BIKES 2011 na výstavišti v Letňanech. K vidění byla všech velikostí, druhů a značek. My jsme se pochopitelně zaměřili především na ta .   

Prakticky všichni hlavní dovozci do se For Bikes 2011 zúčastnili. Viditelně chybělo pouze .

Značka e-totem.cz představila několik model elektrických kol, zejména do města a také . Zajímavá byla různorodá nabídka řešení uchycení baterie – některá kola ji měla pod zadním nosičem, jiná klasicky pod sedlem.

elektrokola FOR BIKE 2011 - e-totem.cz

Na stánku společnosti , která je jednou z nejstarších firem věnujících se v České republice prodeji elektrokol a dalších elektrických jezdítek, dominovala designová elektrická kola značky Ducati, dovezená přímo z . Cena kolem 60 000 Kč.

elektrokola FOR BIKE 2011 - Ducati Cyclestar

Společnost , jejíž skvělý výtvor jménem MyCity Edison III jsme minulý rok testovali, opět vystavovala futuristické jezdítko jménem . To se však v současné verzi (G1) již přestalo vyrábět a čeká se na druhou generaci (G2), která by měla přijít koncem roku.

elektrokola FOR BIKE 2011 - Citybike

Firma ale také představila několik zajímavých novinek jak v oblasti klasických jízdních kol, tak elektrokol, podrobnosti přineseme v průběhu následujících měsíců.

Malý prostorem, ale velký obsahem byl stánek podnikatele Martina Šikuly, který propagoval svůj www.e-pohon.cz. Nabízí přestavby klasických jízdních kol na custom elektrokola s velmi zajímavými výkony.

elektrokola FOR BIKE 2011 - e-pohon.cz

Na FOR BIKE 2011 samozřejmě nechyběly ani firmy jako se svou stručnou nabídkou elektrokol a kitů pro , a značka čili UltraMotor. Tam jsme ale na žádné novinky nenarazili.

elektrokola FOR BIKE 2011 - A2B Hybrid Ultramotor

Kromě jízdních kol a elektrokol, ať už sportovních nebo cestovních, byla na For Bikes 2011 k vidění také celá řada dalších zajímavých dopravních prostředků. Nejvíce zaujmuly asi elektrické skateboardy, ale stranou pozornosti nezůstávaly ani např. terénní brusle a vozítka .

elektrokola FOR BIKE 2011 - elektrický skateboard

elektrokola FOR BIKE 2011 - Segway

Dva komentáře u “FOR BIKES 2011 – elektrokola kam se podíváš”

  1. No a k nabíjení těchto
    No a k nabíjení těchto elektrokol a dalších (elektroskútry a elektromobily) by se v budoucnu mohlo využít nového objevu Daniela Nocery z MIT v USA. Zajímavý článek o novém způsobu výroby elektřiny z vody je na Novinkách a má název: Umělý list dokáže vyrobit elektřinu z vody. Bylo by fajn, kdyby se na Hybridu objevily větší podrobnosti (samozřejmě, pokud je možné už o tom něco víc dohledat).

Napsat komentář