Policie v New Yorku nakoupila 70 aut do zásuvky

Názorný příklad toho jak se mají šetřit veřejné finance předvedla v . Aktuálně nakoupila 70 – z toho 50 kusů , 10 kusů plně a 10 .   

foto: General Motors/New York City Police Department

Novinku slavnostně oznámil před pár dny samotný starosta města . Jde o součást projektu PlaNYC, v rámci kterého už město získalo např. pět kusů . Celkem už tak má New York ve svých službách 430 elektrických aut.

New York se díky tomu může pyšnit zdaleka největší flotilou elektrických aut v městských službách v celých . Zrovna včera jsme informovali, že v Pekingu jde do provozu 1060 elektrických sanitačních vozů.

Město New York zároveň ve spolupráci se společností zavádí pro v rámci rozsáhlého programu ChargePoint America.

Nákup nových elektrických vozů a dobíjecích stanic pomohla financovat americká Ministerstva dopravy, energetiky a také Energetický úřad státu New York. Aktuálně se také v newyorském Central Parku vysílal dokument „Pomsta elektrického auta“, pokračování slavného dokumentu „„.

New York zároveň intenzivně pracuje na tom, aby se obrovská flotila více než 13 000 (která je aktuálně renovována) postupně elektrifikovala. Na tom bude New York spolupracovat s automobilkou , která v USA už déle než půl roku úspěšně prodává svůj první .

zároveň nabídne v roce celkem šest těchto elektrických aut Leaf taxikářům k otestování a nainstaluje dobíjecí stanice. Pokud se tento pilotní program ukáže jako úspěšný, může být nově vybraný vůz taxi v podobě modelu Nissan NV200 vyráběn také v plně elektrické verzi.

Bude zajímavé sledovat, zda se v této souvislosti např. zapojí také společnost , která chce celosvětově provozovat infrastrukturu pro . Narozdíl od ostatních firem jde ale cestou , která je velmi výhodná právě pro aplikace typu taxislužby.

tisková zpráva

Napsat komentář