Nissan dodá taxíky do New Yorku, v budoucnu i elektrické

zvítězil ve veřejné soutěži o dodávku vozů pro město . Slavné žluté vozy taxislužby tak budou mít nově základ v NV200. Nissan nabídl nejnižší cenu za kus, v přepočtu asi 470 000 Kč, a zároveň nejnižší pod 10 l/100 km.   


Automobilka tak získává desetiletý kontrakt na dodávku tisíců automobilů v hodnotě kolem 1 mld. dolarů. Navíc se Nissan nechal slyšet, že už v roce 2017 bude chopen dodávat tato s plně elektrickým pohonem.

Je to právě , kdo mezi prvními automobilkami ve velkém rozjel prodej osobního . Šest kusů tohoto poskytne některým provozovatelům taxi počínaje rokem . Cílem bude otestovat možnosti nízkoemisní dopravy ve městě.

První nové vozy taxi začne Nissan dodávat do New Yorku ve druhé polovině roku 2013. Taxislužba v New Yorku přepraví kolem 600 000 lidí denně. Výroba upravených automobilů NV200 bude probíhat v Mexiku.

Nissan zvítězil v soutěži v konkurenci domácí automobilky a turecké . V současné době mezi vozy taxi v New Yorku převažuje právě Ford Crown Victoria se spotřebou kolem 20 l/100 km.

Upravené vozy NV200 budou mít 2,0l čtyřválcový motor upravený tak, aby nabídl vyšší výkon a přitom nižší emise a nižší spotřebu. Zároveň nabídnou prostor pro čtyři pasažéry a jejich zavazadla.

V New Yorku celkem 13 000 vozů taxi najede ročně kolem 500 milionů mil (asi 800 mil. km).

Napsat komentář