V Pekingu budou jezdit električtí popeláři a uklízeči

Od 30. června je v , hlavním městě , v provozu celkem 1060 plně elektrických sanitačních vozů. Jde jak o , tak i uklízecí . Jejich nákladní kapacita je 2, 8 nebo 16 tun.   

foto: Beijing Environment Sanitation Engineering Group Co., Ltd.

Celkem jde o osm různých modelů . Budou operovat v 18 oblastech téměř dvacetimilionového Pekingu. Ten je už několik let vyhlášen svým .

To se projevilo mimo jiné před pár lety při v Pekingu. Tehdy musela být osobní i nákladní automobilová doprava omezena, protože sportovci si stěžovali, že nemohou dýchat.

Peking od té doby zavedl přísná omezení na nákup a registraci automobilů. Přesto město stále trápí o obrovské dopravní zácpy, které trvají i mnoho dní.

Čína proto nejen intenzivně podporuje elektrifikaci dopravy, ale také buduje síť a chce zavádět povinné hybridní prvky do všech vyrobených aut.

Plně elektrické sanitační vozy, které budou nově provozovány v Pekingu, mají dojezd od 90 do 100 km na jedno nabití. Max. rychlost nejrychlejšího z nich je 140 km/h. Všechna technologie pochází z , kde se vozy také vyrábí.

People.com.cn

2 Comments on “V Pekingu budou jezdit električtí popeláři a uklízeči”

  1. sorry, ale elektricti
    sorry, ale elektricti popelari? To uz tu bylo v jednom dile Mr.Beana z roku 1995, neslo o zadnou legraci ale o opravdove elektricke popelarske auto, mihlo se v tomto dile na par vterin. podivejte se sami:) youtube.com/watch?v=sHozy3j3K5c&feature=related
    cas ve videu posunte na 4:50

  2. Nemyslim si,že je to
    Nemyslim si,že je to špatne řešeni, i s přihlednutim k akčnimu radiusu těchto služeb a vozidel,včetně volne pracovni doby vzhledem k dobijeni.V takto hustych aglomeracich a s přihlednutim k možnosti dobijecich stanic vyměnou baterii vybitych za nabite je toto i ekologicky ekonomickym řešenim.-Je pravdou,že většina z nas nevi jaka je denni norma najetych km u těchto služeb,a zda dojezdove možnosti se pro provozovatele vyplati.- Dotovana doprava osob a svoz komunalniho odpadu je jednou z největšich položek magistratu a vlad všude na Světě.

Napsat komentář