Nissan představil nový elektromobil

elektromobily - Nissan Mobility Concept

Automobilka , která už na letošek připravuje uvedení , je tu s dalším konceptem. Ten vychází z modelu Renault Twizy ZE. Nissan a Renault fungují společně v rámci , není tedy divu, že sdílejí i technologie.   

Nissan nový nazval prostě „New Mobility Concept“. Zaměřuje se na dva směry sociálního vývoje, a to zvyšující se počet starších lidí vyžadujících jednoduchý přístup k osobní mobilitě, a roustoucí počet tzv. „singles“. Právě pro ně je nový jako stvořený.

Vychází z původního návrhu , který spíš než cokoliv jiného připomínal zastřešený . Pro snazší řízení je však vybaven čtyřmi koly a uveze až dva lidi, plus menší náklad. Přesto mu zústává ovladatelnost podobná či .

Nissan nebyl příliš sdílný ohledně využitých technologií nebo konkrétních specifikací. Pouze upřesnil, že jde o čistokrevný elektromobil. Zároveň v tiskovce dodává, že bude studovat možnosti využití tohoto konceptu jakožto vysoce efektivního prostředku .

Zřejmě tím myslí nějaký , ve kterém Nissan bezesporu upotřebí své zkušenosti s dlouhodobvými výzkumy v tomto směru. Automobilka navrhuje model , kdy ráno a večer by auto bylo využito pro soukromé potřeby jako osobní vozítko, zatímco přes den by sloužilo jako firemní. Nissan tím chce přispět k revitalizaci komunit a zlepšení v městských a turistických oblastech.

Nissan – tisková zpráva

Napsat komentář