Nissan Leaf stojí ve Španělsku 29 950 euro

Jan Horčík - 19 Květen 2011

je k předobjednání už také ve . Stojí 29 950 euro po vládních . V přepočtu tedy asi 725 000 Kč s tím, že narozdíl od dostanete celé i s baterkami.   
Nissan Leaffoto: Nissan

si k ohlášení oficiální ceny Nissan Leaf nemohl vybrat lepší příležitost než autosalon v Barceloně, který probíhá ve dnech 14. až 22. května. Na auto poskytuje Nisan pětiletou záruku. První dodávky auta ovšem začnou kolem září.

se stává sedmou evropskou zemí, kde je možné si koupit nebo alespoň předobjednat. Dodávky už jsou realizovány po celém světě, např. v , , , , a .

Už jste viděli, jak se Nissan Leaf vyrábí?

Pro srovnání, v Portugalsku je cena Nissanu Leaf 30 250 euro, v Irsku 29 995 euro, v Británii 23 990 liber po nedávném zvýšení o 2000 liber, ve Francii 30 990 euro.

Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf

Ve Spojených státech je oficiálně cena stanovena na 32 780 dolarů, ale každý si ji může snížit minimálně o 7500 dolarů federální dotace na $25 280 plus případně další příspěvky v jednotlivých státech. Například v Georgii a je to až dalších $5000, v Oregonu $1500.

V USA vás tak Leaf vyjde maximálně na 430 000 Kč, klidně ale i na nějakých 350 000 Kč. A to už se vyplatí, třeba i jako druhé nebo třetí .

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pomoc, jednoduche auto ktore stoji tak tretinu ceny ekvivalentu so spalovacim motorom je drahe ako lietadlo, common fail

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Cože?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jesti sem ho dobre pochopil. Auto ktere je tretinovym ekvivalentem prumerneho benzinaku stoji jako letadlo.

Jinak receno je to drahe jak prase, ale vysvetleni co je drahe nikdo neda. Pardon vyvoj... Coz ukazalo VUT, ktere ekvivalent jejich "Vyvoje" udelalo oproti nim skoro zdarma. Nikdo me nepresvedcio opaku, ale elektromobily nejsou protoze automobilky hledaji zpusob jak nas ojebavat a mit dojne kravy viz. pronajem baterek apod.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Predstavte si . ze mate firmu na predaj aut. Platite ludi a platite najom, atd..., a na vykritie mesacnych nakladov potrebujete 500000 Kc. Mozete predat 5 klasickych aut so ziskom 100000 Kc, alebo mozete predat jeden elektromobil so ziskom 500000 kc. A myslim, ze takto nejak to fubguje aj v automobilkach, kde elektromobil zabera vyrobnu kapacitu inemu autu. Tym zas netvrdim, ze ta cena je este trochu nadhodena.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

v klidu hoši, první mobil stál taky 100 táců a dnes vám ho nutí za korunu. Někdo to rozbije, za cvhilku tu budeme mít slušný elektromobil za 350-400.000. Čímžto netvrdím, že to bude evropský model. Tipuji to spíš na číňany nebo korejce.
Všichni se ohání drahými baterkami ... jasně, ale zapomněli říci, že tam není spalovací motor a převodovka :-) Jak se to rozjede ... bude to levnější než normální auto.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

...a elektrárne budú ponúkať k tarifom elektromobily za korunu s viazanosťou na 8 rokov. :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Supéééééér! Už se těším! :D


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol