Nissan zvýšil cenu Leafu v Británii o 2000 liber

Kdo si v objedná po 1. březnu 2011, bude si muset připlatit o £2000 navíc proti aktuální ceně £21 990. Ti kdo si předobjednali před tímto datem samozřejmě zaplatí původní cenu.   

Zdražení přichází velmi nečekaně a dokonce potom, co bylo prvních několik desítek elektromobilů dodáno britským zákazníkům. Nová cena £23 990 platí také až po státní dotaci £5000, která v platí na všechny elektromobily a další šetrná auta.

Hlavním důvodem zvýšení ceny je údajně rostoucí cena surovin. Komoditní trhy v posledních měsících výrazně rostou, a to se nutně musí projevit také v cenách produktů. A to nejen aut, ale brzy také a .

Daším důvodem zvýšení ceny jsou výkyvy směnných kurzů mezi japonským jenem a ostatními světovými měnami, v tomto případě tedy britskou librou.

Na druhou stranu, zájem o Nissan Leaf je na celém světě poměrně velký, a tak si může dovolit šponovat cenu vzhůru. Dosud bylo dodáno něco přes 1100 kusů .

Zaměstnanci v navíc budou muset pracovat i přesčasy aby dokázali posunout výrobu až na 4000 kusů za měsíc. Tímto tempem výroby by se mělo podařit automobilce doručit všechna předobjednaná auta ve do konce letošního léta.

Podle zástupců je zájem o Nissan Leaf nečekaně velký v USA, i Japonsku. Doma má Nissan naplnit kolem 6000 přeobjednávek. V USA je to ale plných 27 000 předobjednaných aut.

Mimochodem, Nissan se aktuálně právě díky Leafu umístil v seznamu nejinovativnějších společností roku 2011 na čtvrtém místě, hned za společnostmi , Twitter a Facebook.

LeafTalk.co.uk, autobloggreen

Napsat komentář