Mitsubishi zastavuje výrobu elektrických aut kvůli požárům

Jan Horčík - 02 Duben 2013

Japonská automobilka Mitsubishi Motors aktuálně dočasně pozastavila výrobu baterií pro své elektromobily a plug-in hybridy Outlander PHEV. Důvodem jsou dva požáry, které se aktuálně udály v Japonsku.auto Mitsubishi Outlander plug-in hybrid auto

Mitsubishi Outlander PHEV
foto: Mitsubishi

Jeden požár se udál 18. března v továrně Mizušima, kde se elektromobily iMiEV sestavují. Baterie o kapacitě 16 kWh, která se montuje do elektromobilů iMiEV, se přehřála v prostoru inspekční místnosti. Začalo se z ní kouřit a o hodinu později vzplanula.

Zmíněná baterie byla připojena k diagnostickému zařízení pro nabíjení/vybíjení. Oheň byl bez problémů uhašen a jediná škoda která nastala byla zničená baterie a dobíjecí kabel.

Druhá událost se odehrála 21. března v dealerství v Jokohamě. Když se personál pokusil popojet novým Plug-in hybrid, zjistil, že auto se nehýbe. Navíc si dealeři všimli podivného zápachu v okolí auta, načež zjistili, že baterie vypadá roztaveně.

Následně bylo zjištěno, že jeden z 80 článků ze kterých se baterie skládá se přehřál a následně roztavil. Poškozena byla pouze baterie, nikoliv celý vůz.

Baterie dodává automobilce společnost GS Yuasa. Mitsubishi upozorňuje, že nedávno provedla tato firma změnu výrobního postupu, který právě může být příčinou požárů. Zákazníkům, kteří si zakoupili Mitsubishi Outlander PHEV doporučuje auto nedobíjet z externích zdrojů, dokud je nekontaktují zástupci Mitsubishi.

Mimochodem, GS Yuasa dodala také nechvalně proslulé baterie pro nový Boeing 787 Dreamliner, jehož provoz musel být zastaven poté, co tyto baterie na palubě taktéž vzplály. Jde však o jiný typ než který dodává pro Mitsubishi.

Nový Mitsubishi Outlander plug-in hybrid má doma v Japonsku úspěch, celkem firma prodala už přes 4000 kusů. Navíc plánuje jeho vývoz do USA a na další trhy. Toto rozšíření prodeje by údajně nemělo být nehodami ovlivněno.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Heršvec, mam bezudrzbovku od GS Yuasa v oktavce... pro jistotu zahrabu cele auto 3m pod zem :o)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station