Autosalon Ženeva 2012: Mitsubishi představí elektrický Outlander

Mitsubishi představí na 82. zcela novou verzi SUV . Nová generace terénního auta byla podle automobilky navržena s ohledem na šetrný provoz. Kromě toho se představí také plně elektrický vůz založený na modelu Outlander.

Mitsubishi Outlander Sport 2012 u nás prodávaný jako Mitsubishi ASX
foto: Mitsubishi

Mitsubishi na autosalonu Ženeva 2012 představí celkem 13 modelů, z toho osm během novinářských dnů. Kromě toho bude ukazovat také tzv. MiEV House, modelový dům budoucnosti, který představí život s elektromobilem.

Samozřejmostí bude i neboli Outlander Sport, který je jedním z nejlépe se prodávajících modelů automobilky. Nový Outlander bude na trh vypuštěn poprvé – kde jinde než – v Rusku už během letošního léta.

Elektromobil založený na modelu Outlander by měl být podle tiskové zprávy uveden na trh ještě do konce fiskálního roku 2012, tedy do 31. března 2012. Elektrický pohon bude založen na již existujících technologiích, které Mitsubishi využívá u MiEV.

Nový evropský Outlander bude dostupný v benzinové i dieselové verzi. Benzinová je poháněna dvoulitrovým čtyřválcem SOHC MIVEC. Naftová pak 2,2l přeplňovaným čtyřválcem MIVEC s velmi nízkým kompresním poměrem 14,9:1, čímž dosáhne emisí pod 130 g/km.

Přispěje tomu i systém Stop&Go, zlepšená aerodynamika a snížení hmotnosti. Zároveň bude do auta integrován systém šetrné jízdy, který řidiče upozorní když bude jezdit maximálně efektivně.

tisková zpráva

Napsat komentář