Honda Accord plug-in hybrid: na elektřinu až 40 km

Už příští rok se Honda opět vrátí do boje o srdce všech příznivců alternativ. Její aktuální modely , a Hybrid oslovují řádově méně řidičů než konkurence v podobě rodiny Prius nebo modelu Chevrolet Volt. Změní to Plug-In Hybrid?

Honda Accord plug-in hybrid bude již minimálně pátým plug-in hybridem dostupným na americkém trhu v roce 2013.
foto: Honda

Honda Accord Plug-In Hybrid půjde do prodeje už začátkem roku 2013. Nabídne celkový dojezd přes 800 km a čistě na elektřinu ujede 26 až 40 km. Zároveň poprvé představý zcela nový hybridní pohon automobilky Honda.

Ten se konečně může pochlubit dvěma plnohodnotnými motory. Spalovacím agregátem bude 2.0l čtyřválec i-VTEC Earth Dreams o výkonu 137 koní při 6200 ot./min. Doplní ho 124kW elektromotor podporovaný 6,7kWh li-ion baterií. Celkový max. výkon systému bude 196 koní.

Honda Accord plug-in hybrid Honda Accord plug-in hybrid Honda Accord plug-in hybrid

Max. výkon je tedy vyšší než v případě konkurence v podobě Toyota Prius Plug-In Hybrid, Chevrolet Volt a nejspíš i Ford . Ke vozu využívá automobilka ve velké míře hliník, ze kterého bude např. brzdový pedál, přední část rámu, 17″ kola, kryt motoru a další komponenty.

Spotřeba plug-in hybridu by měla podle slov automobilky Honda dosáhnout 100 MPGe. K dispozici budou tři jízdní módy: čistě elektrický, HV (klasický hybridní mód ve kterém se auto chová jako plný hybrid, podobě jako třeba Prius) a HV Charge mód (zde bude kladen vyšší důraz na dobíjení baterie).

Dobíjení baterie ze zásuvky nebo dobíjecí stanice bude trvat tři hodiny při 120V zásuvce nebo méně než hodinu při 240V zásuvce.

Tak uvidíme. Naplno se Honda Accord plug-in hybrid představí autosalonu v Los Angeles ve dnech 28.11. až 9.12.2012.

tisková zpráva

One Comment on “Honda Accord plug-in hybrid: na elektřinu až 40 km”

Napsat komentář