Solární silnice získaly cenu, vývoj pokračuje

solární elektrárny - solární silnice

Zdál se vám nápad na jako něco z říše sci-fi? Nám taky. Jenže Scott a Julie Brusawovi to myslí vážně. Nyní získali cenu v soutěži GE Ecomagination Challenge a spolu s ní i 50 000 dolarů odměny. Tu použijí na další a nábor nových talentů.   

Soutěž GE Ecomagination Challenge pořádá americká společnost , dříve General Electric, patřící mezi největší firmy na světě. V rámci soutěže sdílejí obchodníci, podnikatelé, inovátoři a studenti originální nápady pro rozvoj , tedy nové generace .

Solární silnice získaly největší počet hlasů od návštěvníků webu Ecomagination, a tím i nárok na odměnu 50 000 dolarů. Brusawovi chtějí díky těmto penězům přilákat do firmy další talenty. Společně s některými univerzitami už vyvíjejí speciální stejně tvrdé jako dlažba, pod které by bylo možné umístit .

Jednotlivé kusy solární by pak mohly fungovat nejprve třeba na a dodávat do sítě pro okolní podniky. Celá síť podobných silnic by navíc mohla fungovat zároveň jako rozvodná síť a současně gigantická solární elektrárna.

Jeden komentář u “Solární silnice získaly cenu, vývoj pokračuje”

Napsat komentář