Coda chce do roku 2015 prodat 50 000 elektromobilů

Jan Horčík - 11 Březen 2011

je vedle Tesla Motors a Fisker Automotive další mladou americkou automobilkou, která chce prorazit. Narozdíl od Fiskeru a Tesly ale Coda hodlá rovnou nabídnout elektrické v podobě konvenčního sedanu.   
Coda Sedan EV elektromobil

Coda Sedan elektromobil Coda Sedan elektromobil Coda Sedan elektromobil

i na to šli trochu jinak. Obě automobilky nejprve ohlásily (a Tesla už také začala prodávat) sportovní , resp. v případě Fiskeru . Na něm si otestují technologie, výrobní procesy a celé řízení firmy.

Coda chce tuto fázi zcela přeskočit a rovnou se po hlavě pustit do sériové výroby svého elektrického sedanu nazvaného prostě Coda EV. Problém je, že uvedení na trh bylo již několikrát odloženo.

Nyní šéf automobilky Phil Murtaugh tvrdí, že auto se začne prodávat ve druhé polovině letošního roku. Co má s ostatními, jak malými, tak velkými automobilkami typu a , naopak společného, je to, že chce začít velmi pomalu.

Během prvních 12 měsíců od uvedení na trh chce Coda prodat 10 000 až 14 000 kusů auta. A to především firemním zákazníkům. Teprve až získá zkušenosti s prodejem zde, přesune se k běžným spotřebitelům.

Murtaugh dříve pracoval na vysokých pozicích v automobilkách General Motors a . Má velké zkušenosti z , a tak není divu, že právě tam byla výroba Coda EV přesunuta. Odtamtud také vycestuje na svůj první trh, kterým bude .

Ta je ve Spojených státech šetrným autům nejzaslíbenější. Už v 90. letech tu jezdilo zdaleka nejvíc aut jako , , původní a dalších prvních a .

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla už také začala prodávat sportovní elektromobil, resp. plug-in hybrid - Tesla Roadster je plug-in hybrid ?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Tesla Roadster je sportovní elektromobil, Fisker Karma je sportovní plug-in hybrid

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil