General Motors představí nová hybridní auta se systémem Voltec

Jan Horčík - 20 Prosinec 2010

, plug-in hybrid pro , se právě dostává do obchodů. už ale mezitím kutí nové modely vybavené pohonným systémem . A kromě toho pilně chystá druhou generaci samotného .

Hybrid.cz obrázky Chevrolet Volt MPV5

Je jasné, že General Motors si draze vyvinutý systém Voltec nenechá jen pro jeden model. Podobně jako nasazuje svůj Hybrid Synergy Drive postupně do čím dál tím většího počtu modelů, půjde stejnou cestou i americká .

První vlaštovka se možná objeví už na v lednu / s názvem Chevy Amp. Je ostatně veřejným tajemstvím, že GM už delší dobu uvažuje o pětidveřové, pětimístné variantě Voltu.

Chevrolet Volt MPV5 Chevrolet Volt MPV5 Chevrolet Volt MPV5

Na dokonce automobilka představila koncept vozu Volt MPV5. Šéf Nick Reilly nedávno magazínu Autocar.co.uk prozradil, že se chystá také klasický hatchback se systémem Voltec zhruba ve velikosti .

Nová auta mají mít cenu nasazenou výrazně níž než první generace Chevroletu Volt, resp. a budou mít také vyšší dojezd čistě na . "Druhá generace aut bude mít o 50% lepší cenu elektrických komponent a pohonného systému," řekl Reilly.

Druhá generace Chevroletu Volt se pak má objevit zhruba v roce 2015. Reilly dodal, že nové modely s Voltec se budou vyrábět jak ve , tak v (pravděpodobně Ellesmere Port v ).

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už se těším až si ho koupim za pár let v bazaru:)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol