ČEZ se pokusí o světový rekord na elektrickém skútru

Pražský velodrom ve Strašnicích nabídne 19. a 20. září letošního roku výjimečnou akci. Společnost se pokusí o vytvoření světového rekordu v počtu ujetých kilometrů za 24 hodin na značky . Jde o ojedinělou akci svého druhu nejenom v , ale i ve světě.

Elektroskútr Akumoto 600 oficálně ujede na jedno dobití až 120 km
foto: Akumoto

Ve dnech 19. a 20. září 2011 se Skupina ČEZ ve spolupráci se značkou AKUMOTO pokusí ve strašnickém velodromu v  v rámci ujet za 24 hodin co nejvíce kilometrů na . Pokud se akce podaří, společnost bude spoludržitelem světového rekordu tohoto druhu.

„V rámci našeho projektu pracujeme na celé řadě aktivit, které mají veřejnosti mimo jiné přiblížit výhody elektrických vozidel. Nemusí jít pouze o , ale i o další prostředky – jako je právě elektrický skútr,“ říká , manažer útvaru čistých technologií společnosti ČEZ.

„Skútr této značky přibyl do našeho portfolia elektrických dopravních prostředků, které testujeme v souvislosti s plánovanou výstavbou . Vidíme v něm velký potenciál a navíc si myslíme, že tento typ vozidla se zanedlouho stane populárním mezi veřejností,“ dodává Chmelík.

Ostře sledovaným prostředkem, na kterém bude rekord stanoven, je elektrický skútr značky AKUMOTO 600, jejím stoprocentním vlastníkem je společnost Ersico.

„Tento stroj používá nejmodernější technologii a kvalitní lithiové akumulátory, proto věříme, že se nám světový rekord povede stanovit,“ vysvětluje Jiří Drahovzal, obchodní manažer značky AKUMOTO.

Technické parametry skútru AKUMOTO 600

Elektrický skútr této značky disponuje silným motorem o max. příkonu 3 kW, díky kterému dosahuje velkého zrychlení a maximální rychlosti srovnatelné s benzinovými o objemu 50 ccm. Jeho provozní náklady jsou navíc v porovnání s osobním až 40x nižší.

Příkon: 1,6–3 kW
Typ akumulátoru: Lithium (LiFePO4)
Životnost akumulátoru: 100 000 km
Max. rychlost: 45–55 km/hod
Max. dojezd: 120 km
Doba nabíjení: 2–6 h
Povolené zatížení: 150 kg
Pneumatiky: 12“ Kenda
Přední i zadní brzda: kotoučová (hydraulická)
Tlumiče: vzducho-kapalinové
Rozměry (D×V׊): 1900×1180×700
Hmotnost: od 79 kg

tisková zpráva

Napsat komentář