Autosalon Šanghaj: McCar v sobě skrývá elektrický skútr

Jedním z nejzajímavějších odhalení na se stala realizace nápadu integrovat do automobilu McCar malý . Ačkoli název vozu může svádět k tomu, že byl postaven jistým americkým provozovatelem rychlého občerstvení, není tomu tak. Jedná se totiž o výrobek čínské automobilky Geely.   


Soukromý automobilový výrobce Geely, mezi jehož značky nyní patří i , představil na domácím kolbišti na čtyři desítky exponátů a mezi nimi i tento zajímavý, dvoudveřový koncept. Unikátní myšlenka je jako šitá na míru rostoucí čínské dopravě, která se denně potýká s obrovskými dopravními problémy.

Díky McCaru tak bude možné na okraj města přijet v a dále pokračovat na elektrickém skútru, který si s sebou dovezete v zadní části vozu. To by v zemi, kde jsou skútry velmi oblíbeným a dostupným dopravním prostředkem mohlo částečně pomoci řešit jak přetíženost dopravy, tak i vzrůstající znečištění ve městech.

McCar má být vyroben ve dvou provedeních. Verze s , elektricko-plynovým pohonem má 8 kWh baterii. Čistě na elektřinu je schopen ujet okolo 50 km, avšak v kombinovaném režimu jízdy se ujetá vzdálenost zvýší až na 600 km. Se svou maximální rychlostí 130 km/h se tedy hodí i pro delší cestování.

Naproti tomu plně elektrická verze s 12kWh baterií je určena spíše pro kratší cesty, což potvrzuje oznámený dojezd okolo 150 km a maximální rychlost 85 km/h. je možné dobít za zhruba šest hodin.

To, že je za jízdy zaparkován v kufru , by ještě nebylo nic až tak zvláštního. Unikátní je však možnost dobíjení baterií skútru během jízdy. Maximální rychlost 30 km/h a identický dojezd také 30 km potvrzuje ideálního společníka do husté městské .

Výrobce bohužel ještě oficiálně neoznámil, kde všude bude tento automobil k dispozici nebo za jakou cenu by se dal pořídit. Je však nad slunce jasné, že trh mezi těmi vyvolenými trhy chybět nebude.

Napsat komentář