BMW potvrzuje výrobu plug-in hybridu Vision EfficientDynamics + video

si získal řadu fanoušků svými ladnými tvary i skvělými fotkami. Z po nějakou dobu vycházely zkazky, že by se snad úžasné auto budoucnosti mohlo dostat i do výroby. Přesně to nyní potvrdila. Mimo jiné skvělým videem.   

Vision EfficientDynamics byl právem hvězdou v roce 2009. Čtyřmístné s uhrančivými parametry a vynikající bylo poháněno technologií , kterou si bavorská automobilka postupně cizeluje k dokonalosti.

Auto je pouze 1,24 m vysoké s aerodynamickým koeficientem 0.22. kombinuje úsporný tříválcový turbo se synchronním na přední nápravě a dalším elektromotorem na zadní nápravě. Celkový výkon systému tak může být 241 kW (328 koní). Zrychlení z 0 na 100 km/h tak zvládne během 4,8 vteřiny, ale průměrná spotřeba se přitom má pohybovat na 3,76 l/100 km při emisích 99 g/km.

BMW Vision EfficientDynamics BMW Vision EfficientDynamics BMW Vision EfficientDynamics

Samozřejmostí je rekuperace brzdné energie zpět do . Ty je možné zároveň dobíjet z běžné domácí zásuvky, jde o plug-in hybrid neboli „auto do zásuvky“. Plně se dobije z 220V zásuvky během dvou a půl hodiny. Čistě elektrický BMW Vision EfficientDynamics je 50 km, nádrž o objemu 24 litrů rozšiřuje dojezd na 700 km.

BMW má dnes na trhu dvě , a to a . Zároveň pilně testuje čistý v podobě a zároveň připravuje spuštění sériové produkce malého městského elektromobilu . Podrobnosti ještě dnes.

One Comment on “BMW potvrzuje výrobu plug-in hybridu Vision EfficientDynamics + video”

Napsat komentář