BMW a PSA Peugeot Citroën rozšiřují svou spolupráci na hybridech

Skupiny a hodlají rozšířit svou spolupráci na vývoji a výrobě součástek pro s předním pohonem. Předseda představenstva skupiny BMW Norbert Reithofer a předseda představenstva PSA Philippe Varin podepsali za tímto účelem memorandum o porozumění.  

Peugeot 3008 Hybrid4 Peugeot 3008 Hybrid4 Peugeot 3008 Hybrid4


Partneři se budou společně podílet na vývoji, výrobě a nákupu těchto součástek a povedou rovněž společnou nákupní politiku, což jim zaručí výrazné úspory. Tato dohoda také umožní sjednotit nejdůležitější prvky elektrifikace vozů.

Zatímco PSA Peugeot Citroen se teprve chystá uvést první , a to , BMW již má na trhu hybridní SUV a . Citroen připravuje na rok 2011 .

BMW má navíc také obrovské zkušenosti s vývojem šetrných , které úspěšně využívá ve vozech řady . PSA Peugeot Citroen zase dlouhodobě pracuje na vývoji , spolupracuje např. také s . Právě kombinace zkušeností s vývojem dieselů a elektrického pohonu dala vzniknout v současné době jedinečnému diesel-hybridnímu pohonnému systému Hybrid4.

„Tato spolupráce výrazným způsobem přispěje k dosažení konkurenceschopné struktury nákladů na poli elektrifikace vozů. Znamená rovněž novou významnou etapu na cestě k trvale udržitelné mobilitě,“ vysvětlil Norbert Reithofer.

„S velkou radostí rozšiřujeme naši dlouhodobou spolupráci založenou na úzkých vztazích mezi našimi podniky. Nepochybuji o konkurenční výhodě, která vyplyne ze spojení zkušeností našich dvou skupin v oblasti hybridních technologií,“ prohlásil Philippe Varin.

Oba podniky se dohodly, že finanční detaily dohody nebudou zveřejňovat. Skupiny BMW a PSA Peugeot Citroën již několik let úspěšně společně vyrábí motory. V únoru 2010 se oba partneři zavázali vyvinout novou generaci čtyřválcových benzinových motorů, které budou splňovat normu Euro 6. Nynější společně vyvinuté motory se montují do některých modelů a do řady modelů značek a .

tisková zpráva

Napsat komentář