Azure Dynamics čelí bankrotu, Ford Transit Connect Electric v ohrožení

Kanadská společnost , která pro automobilku Ford přestavovala dodávky na verzi , čelí bankrotu. Přestavby elektromobilu byly pozastaveny.

Elektrická dodávka Ford Transit Connect Electric nám z testu vyšla jako vynikající auto po všech stránkách
foto: Hybrid.cz

Azure Dynamics je po nedávno zkrachovalém výrobci elektrických užitkových vozů Bright Automotive dalším zástupcem elektromobilního průmyslu, který se dostal do podstatných problémů. Těm údajně čelí i Fisker Automotive, výrobce plug-in hybridu Fisker Karma.

Ačkoliv se v roce 2011 Azure Dynamics zvýšily příjmy, čistá ztráta se zvýšila třikrát na $25,8 mil. Firma zároveň stopla přestavby dalších vozů Ford Transit Connect, žádné nové tedy vyrábět nebude.

Společnost nyní prochází restrukturalizací. Po tu dobu nebude podle svého šéfa Mika Elwooda vyvíjet žádnou aktivitu. Příští týden má Azure Dynamics zveřejnit servisní plán pro všechny současné majitele jejích elektromobilů (20 jich koupila např. norská pošta).

Automobilka Ford si nicméně podle svého zástupce Wese Sherwooda zůstává i nadále pevně jistá svým programem výroby elektromobilů. Připravuje k uvedení na trh Ford Focus Electric, brzy také představí nové plug-in hybridy a hybridní auta.

Ford Transit Connect byl nedávno představen také v České republice, my jsme jej měli možnost týden intenzivně testovat.

autobloggreen, tisková zpráva

Napsat komentář