Ford Transit Connect Electric v Kalifornii se slevou až $22 500

Neuvěřitelných $22 500 (asi 405 000 Kč) bude maximum, které bude moct zákazník v Kalifornii získat jako dotaci na nákup užitkového elektromobilu Ford Transit Connect Electric. Kalifornie se dlouhodobě profiluje jako jeden z nejprogresivnějších, byť zároveň nejzadluženějších, států USA co se týká alternativních možností dopravy.

Elektrické dodávky Ford Transit Connect Electric se stávají oblíbené zejména v poštovních flotilách po celém světě
foto: Ford

Valnou část této dotace na nákup užitkového elektromobilu zajistí samotný stát Kalifornie, a to až $15 000. Dalších $7500 je federální dotace. V rámci Kalifornie jde o tzv. HVIP, tedy program hybridní dotační podpory. V závislosti na hmotnosti vozidla bude od listopadu 2011 možné získat dotaci právě až 15 000 dolarů.

Dotace bude dostupná pro všechna fleetová vozidla s nulovými emisemi, soukromá i veřejná, která se v Kalifornii zaregistrují. Dotace se postupně snižuje s počtem zakoupených aut – nejvyšší 15 000 dolarů platí pro první vozidlo, pro druhé už je pouze 12 000 dolarů, pro dalších 27 vozidel je to 10 000 dolarů, a takto se dotace snižuje až ke stému vozidlu.

Ford Transit Connect Electric Ford Transit Connect Electric Ford Transit Connect Electric

O rozdělování dotací se stará organizace CARB, tedy Kalifornská rada pro čisté ovzduší. Cílem je přimět především společnosti, které obměňují své flotily pravidelně, aby přešly na hybridní či plně elektrické vozy.

Návratnost v případě elektrické dodávky Ford Transit Connect Electric se při nejvyšší dotaci 22 500 dolarů může zkrátit až na 2,5 roku. Bežná cena auta je přitom stanovena na 57 400 dolarů.

Napsat komentář