Auto jako strom - z ratanu a bambusu

Jan Horčík - 28 Duben 2011

Lisování aut do malých úhledných kostek se na vrakovištích pomalu stává minulostí. Dnes je cílem co možná největší množství . Jde však o energeticky velmi náročné operace. Co kdyby ale bylo převážně z odolného dřeva?   
Phoenix auto ze dřeva

Designéři Kenneth Cobonpue a Albrecht Birkner se rozhodli tento nápad prozkoumat. Během deseti dnů navrhli a postavili auto pojmenované Phoenix. Je vyrobeno z ratanu a bambusu.

Kromě těchto přírodních materiálů designéři využili také trochu oceli a karbonových vláken. Ale samozřejmě mnohem méně, než v běžném autě. Prozatím nemá auto žádný motor, ale návrháři plánují jej přidat prozatím s inženýry konzultují technické možnosti.

Rám karoserie by měl mít životnost podobnou, možná i delší jako klasické auto. Karoserie samotná by měla vydržet několik let, zhruba po dobu po jakou si lidé v průmyslových zemích obvykle ponechávají jedno auto. Šasi nicméně půjde na již existujícím rámu snadno obměnit.

Koncept automobilu Phoenix se aktuálně objevil na výstavě Design Week 2011 v Milánu. "Celková reakce byla překvapivě dobrá a lidem se opravdu koncept a auta opravdu líbil. Zejména lidé z , z , , a ocenili svěží design a realizaci nápadu," řekl Birkner magazínu Gizmag.com.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Že by návrat k Fordu T nebo Škodě Tudoru???Na jejich výrobě se podíleli i truhláři.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil