Audi představilo závodní hybrid R18 e-tron Quattro pro Le Mans

Jan Horčík - 07 Březen 2012

Audi quattro se vrací na závodní dráhu. Tentokrát v podobě Audi R18 e-tron quattro, závodního vozu, který byl v premiéře představen v . Čtyřkolka s diesel-hybridním pohonem je určena pro závody 24 hodin Le Mans.auto hybrid Audi e-tron Quattro

Závodní sériový diesel-hybrid Audi e-tron quattro
foto: Audi

Vývoj projektu quattro pro automobilové závody začal v únoru 2010. Během 18 měsíců se technikům podařilo přejít od konceptů k prvním testům. Audi R18 e-tron Quattro je prvním vozem pro , který kombinuje vysoce výkonný TDI motor se systémem hybridního pohonu.

auto hybrid Audi e-tron Quattro

auto hybrid Audi e-tron Quattro

Svůj debut zažije auto 5. května v šestihodinovém závodě Spa-Francorchamps v Belgii a následně bude bojovat o celkové vítězství ve 24 hodin Le Mans ve Francii ve dnech 16. a 17. června. Jednu nápravu vozu Audi R18 e-tron Quattro pohání TDI motor, druhou nápravu elektromotory.

Podle inženýrů Audi jde zároveň o otestování zcela nové technologie na závodní dráze předtím, než ji pustí do sériově vyráběných aut.

auto hybrid Audi e-tron Quattro

Jinými slovy, Audi připravuje ? Zajímavé na novém závodní autě je i využití setrvačníku, kam se ukládá přebytečná energie při brzdění. Dieselový šestiválec má výkon 375 kW.

Souběžně s quattro e-tron vznikal druhý vůz, a to R18 ultra. Ten je nejlehčím Audi pro Le Mans jaký kdy byl vyroben. Za to může např. převodovka zabalená do kompozitu z . Závody Le Mans v červnu pojedou dva vozy e-tron a dva vozy ultra.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?