Opel připravuje elektrifikaci svých dodávek, Zafiru na vodík a elektrické závody

Opel na autosalonu ve Frankfurtu představil elektromobil Opel Corsa-e a plug-in hybrid Grandland X. Kromě toho má ale v rukávě ještě pár dalších karet.

Závodní speciál Opel Corsa-e Rally představený na autosalonu ve Frankfurtu 2019.
foto: Opel

Opel oznámil, že elektrifikace se nevyhne ani jeho dodávkám. Připravují se tak elektrické verze modelů Opel Combo Life, Combo Cargo a Zafira Life. Na trh by mohly jít už do roku 2021.

„Do roku 2024 budou všechny modely Opel elektrifikovány. Elektrické vozy budou hrát důležitou roli zejména v městských oblastech pro dopravu na poslední míli, například v oblasti rozvozů či zásobování,“ řekl Michael Lohscheller, šéf Opelu.

Zároveň zmínil, že Opel má podle něj „mnoho let zkušeností v oblasti vývoje palivových článků“. Škoda, že jsme o tom nikdy dřív neslyšeli. V Rüsselsheimu proto vzniká kompetenční centrum pro vodík a palivové články celé skupiny PSA, do které nyní Opel patří.

Prvním modelem, který dostane pohon na vodíkové palivové články, bude Opel Zafira Life. Kdy ale půjde na trh a v jaké konfiguraci zatím není jasné.

V polovině roku 2020 spustí Opel také svůj vlastní závodní šampionát ADAC Opel e-Rally Cup určený pouze pro elektromobily. Při té příležitosti ve Frankfurtu představil soutěžní speciál Corsa-e Rally.

6 Comments on “Opel připravuje elektrifikaci svých dodávek, Zafiru na vodík a elektrické závody”

Napsat komentář