Tesla a Daimler si notují o elektromobilech

Jan Horčík - 20 Květen 2009

Daimler se nejspíš neúspěšného partnerství s Chryslerem nezalekl a zakládá nový, v mnoha ohledech značně perspektivnější svazek. Dr. Thomas Weber, hlava výzkumu zautomobilky Mercedes-Benz, ohlásil strategické partnerství s americkou společností Tesla Motors. Všechno má jediný důvod - elektromobily. Weber je prý přesvědčený, že elektrifikace je nevyhnutelná. Prozatím bude automobilka vylepšovat své spalovací motory, postupně přidá hybridy a posléze konečně také elektromobily. Už dnes Tesla pro Daimler dodává baterie a řídící systémy pro druhou generaci elektromobilů Smart ED. Budoucí spolupráce bude však ještě čilejší.
Smart ED
Daimler zaplatil za 10% podíl v Tesla Motors dvoucifernou částku v milionech dolarů. Je tedy nasnadě, že už některé díly pro Tesla Model S dodá právě Mercedes. V roce 2012 chce Daimler pustit na trh ve větším množství elektrický Smart s LiTec bateriemi. Weber i Elon Musk, ředitel Tesly, zdůraznili také potřebu dalšího snižování hmotnosti. "Je čas znovuvynalézt automobil," řekl k tomu Weber. Tesla i Daimler si tedy nyní především vymění zkušenosti a znalosti - Daimler poskytne své odborníky na masovou výrobu, Tesla zase své znalosti o bateriích a elektrickém pohonu. Daimler pak všechno tohle zúročí nejprve v elektrickém Smartu a později i jinde.
Tesla Model S

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano,vypadá to slibně,jen kdyby to nebyl další pozlacený a navrch vyleštěný prd v podobě jakési fiktivní továrny,která nemá nikde zastoupení a jejíž baterie nejdou koupit ani z USA,protože se prostě nedopravují do Evropy,není prý jak a je to nebezpečné.
Nějak se tam ale musely z Německa dostat?Navrch firma,která ty baterie "údajně" vyrábí,sídlí cca 200 km od Prahy a nekomunikuje ani elektronicky,ani nezvedá nikdo telefony.
Připadá mi to,že frau Merkel udělila dotaci,ale nic se nevyrábí.Celá elektromobilita mne začíná s prominutím pěkně s.r.á.t!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tohle vypadá slibně. Jen ať už se Tesla Motors více neprodává, aby ho nějaký ropácký moloch nesežral. :)

Obrázek uživatele Hyperloop

Jak vidno, nesežral a nesežere ;)


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.