Tesla a Daimler si notují o elektromobilech

Daimler se nejspíš neúspěšného partnerství s Chryslerem nezalekl a zakládá nový, v mnoha ohledech značně perspektivnější svazek. Dr. Thomas Weber, hlava výzkumu zautomobilky Mercedes-Benz, ohlásil strategické partnerství s americkou společností Tesla Motors. Všechno má jediný důvod – elektromobily. Weber je prý přesvědčený, že elektrifikace je nevyhnutelná. Prozatím bude automobilka vylepšovat své spalovací motory, postupně přidá hybridy a posléze konečně také elektromobily. Už dnes Tesla pro Daimler dodává baterie a řídící systémy pro druhou generaci elektromobilů Smart ED. Budoucí spolupráce bude však ještě čilejší.

Daimler zaplatil za 10% podíl v Tesla Motors dvoucifernou částku v milionech dolarů. Je tedy nasnadě, že už některé díly pro Tesla Model S dodá právě Mercedes. V roce 2012 chce Daimler pustit na trh ve větším množství elektrický Smart s LiTec bateriemi. Weber i Elon Musk, ředitel Tesly, zdůraznili také potřebu dalšího snižování hmotnosti. „Je čas znovuvynalézt automobil,“ řekl k tomu Weber. Tesla i Daimler si tedy nyní především vymění zkušenosti a znalosti – Daimler poskytne své odborníky na masovou výrobu, Tesla zase své znalosti o bateriích a elektrickém pohonu. Daimler pak všechno tohle zúročí nejprve v elektrickém Smartu a později i jinde.
Tesla Model S

Tři komentáře u “Tesla a Daimler si notují o elektromobilech”

  1. Ano,vypadá to slibně,jen
    Ano,vypadá to slibně,jen kdyby to nebyl další pozlacený a navrch vyleštěný prd v podobě jakési fiktivní továrny,která nemá nikde zastoupení a jejíž baterie nejdou koupit ani z USA,protože se prostě nedopravují do Evropy,není prý jak a je to nebezpečné.
    Nějak se tam ale musely z Německa dostat?Navrch firma,která ty baterie „údajně“ vyrábí,sídlí cca 200 km od Prahy a nekomunikuje ani elektronicky,ani nezvedá nikdo telefony.
    Připadá mi to,že frau Merkel udělila dotaci,ale nic se nevyrábí.Celá elektromobilita mne začíná s prominutím pěkně s.r.á.t!

Napsat komentář