Festival Future Port Prague otevře Pražanům bránu do budoucnosti

redakce - 05 Září 2017

Již 7. září se v Pražské tržnici v okolí SaSaZu představí budoucnost v celé své kráse. Blíží se svět, ve kterém budeme mít k dispozici informace o čemkoli a odkudkoli v reálném čase.Toyota v oblasti vodíkových technologií aktivně figuruje již od roku 1992 a po 20 letech vývoje všech nezbytných technologií uvedla na trh první sériově vyráběný vodíkový model Mirai.

Toyota v oblasti vodíkových technologií aktivně figuruje již od roku 1992 a po 20 letech vývoje všech nezbytných technologií uvedla na trh první sériově vyráběný vodíkový model Toyota Mirai.
foto: Toyota

Blíží se svět, který nás svým potenciálem naprosto ohromí. A nahlédnout do něj budete mít možnost prostřednictvím festivalu Future Port Prague už tento čtvrtek.

CO? FUTURE PORT PRAGUE / KDY? 7. ZÁŘÍ 2017 / KDE? PRAŽSKÁ TRŽNICE

Drony, virtuální a rozšířená realita, , hyperloop, živí kyborgové, , 3D tisk na jednom místě a za účasti světoznámých technologických vizionářů a odborníků.

„Chceme dostat Česko znovu mezi evropské technologické lídry,“ přibližuje cíl festivalu a s ním spjaté byznys konference vizionář a zakladatel festivalu Martin Holečko z Etnetery.

„Proto jsme se rozhodli uspořádat mezinárodní setkání, kde nejnovější technologie nejen všem ukážeme, ale spolu se světovými odborníky budeme diskutovat, v čem jsou příležitosti se do tvorby budoucnosti aktivně zapojit.”

Co mohou návštěvníci zažít? Na co si sáhnout? Co vytvořit?

Šaty, které reagují na tlukot lidského srdce budou k vidění v zóně umělé inteligence (AI)
a internetu věcí (IoT). Ve stejné zóně si budou návštěvníci moci vytvořit svého TJBota, robota, kterému na místě díky umělé inteligenci vdechnou život. Před IoT halou bude prezentováno BMW, model i8.

Jako možné dopravní alternativy si budou moci návštěvníci v zóně mobility prohlédnout minibus Navya Arma, který se řídí zcela sám, řadu elektrokol od Ekolo.cz či Rayvolt Bike (hybrid mezi chopperem a elektrokolem) a elektricky poháněný longboard XTND Board s umělou inteligencí. Z osobních aut bude vystaveno elektrické SUV Tesla Model X.

Automobilka Škoda Auto vystaví koncepty Vision S, které doplní expozice Škoda DigiLab, technologické laboratoře značky. Japonská Toyota pak vystaví své produkční auto s pohonem na vodík Toyota Mirai.

Létání na simulátoru nebo s opravdovým závodním dronem. V dronaréně, první svého druhu v ČR, budou mít zájemci možnost naučit se pilotovat minidrony pomocí videobrýlí. V průběhu celého dne v ní budou probíhat také FPV závody rychlých dronů. 21 nejlepších pilotů ČR se utká v kvalifikačních kolech a 9 z nich pak večer ve finále, kdy bude efektivně nasvícená trať i drony. Finále osvětlených dronů bude mimořádný vizuální zážitek.

Nasadit si ty nejlepší VR brýle, které pochází z Prahy, bude možné v zóně virtuální reality. Expozice VRgineers představí brýle nové generace, které se pyšní mnohonásobně lepším obrazem, než cokoliv na trhu.

Může za to jak trojnásobné rozlišení brýlí, tak o 50% větší zorný úhel a patentovaný systém optiky, vyvinutý ve spolupráci s Izraelským partnerem.

“Domnívám se, že v budoucnu se masově uplatní takzvaná mixovaná realita. Předpokládám, že za pět až sedm let budeme nosit celý den brýle, do kterých budou integrovány současné chytré telefony,” říká vizionář a zakladatel Future Port Prague Martin Holečko z Etnetery, který podporuje vývoj VR brýlí, které jsou nejlepší na světě.

Cílem VRgineers je bourat limity, které omezují profesionálům využití virtuální reality. Díky ostrému obrazu tak mohou automobiloví designéři zkrátit dobu vývoje nového prototypu, virtuální kokpit letadla dokáže věrně simulovat reálné situace pilotů a architekti mohou ladit i ty nejmenší detaily budoucí stavby.

Grafen nám změní život. Přichází doba grafenová

Grafen, ultratenký materiál s výškou jediného atomu má unikátní vlastnosti: je tvrdší než ocel, průhledný, ohebný a dokonale vede elektrický proud. Očekává se, že v budoucnu způsobí revoluci v elektronice, strojírenství, letectví, medicíně i dalších odvětvích.

„Zdá se, že tento revoluční materiál obrátí svět průmyslové výroby naruby,“ říká Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Grafen dokáže například přefiltrovat mořskou vodu na pitnou, výrazně zvýší kapacitu a rychlost nabíjení baterií, grafenovým inkoustem se dá vytisknout elektronika podobně jako dokumenty na tiskárně.

V zóně Future of You budou celý den probíhat tematické diskuze, které návštěvníkům pomohou nasměrovat jejich energii a aktivity s ohledem na možnosti budoucího trhu práce a nových technologií. Zóna je inspirovaná japonským konceptem IKIGAI, který může být návodem na uspořádání svého života.

Češi mění svět komiksu, přichází s komiksem nové generace

Český startup Nanits Universe nabízí unikátní balíček nástrojů a služeb, který mění přístup k vytváření, vydávání a čtení digitálních komiksů. Z komiksových děl jsou díky digitalizaci úplně odstraněné stránky, naopak přibyla hudba a prostorové efekty.

Platforma Nanits Universe zároveň slouží i dalším autorům z celého světa, aby mohli zdokonalovat a publikovat vlastní kreslené příběhy. Kromě toho zakladatelé Nanits Universe vytvořili vlastní autorský komiks, který je k dostání na všech zařízeních Android a iOS.

Přímo během festivalu bude vznikat komiks nové generace na nejmodernějších zařízeních. Díky velkoplošným obrazovkám zobrazujícím prostor přímo pod rukou umělce bude možné vidět tvorbu komiksu jako nikdy předtím.

Na stánku Nanits Universe si budou mít také návštěvníci možnost si na čtyřech tabletech jedinečný zážitek ze čtení komiksu vyzkoušet.

Inspirace překračující představy

Pražská tržnice v Holešovicích otevírá brány do budoucnosti již od 9:30 hodin a na hlavní scéně představí například Frédéric Sartou (FR) z Navya Army autobus bez řidiče, Liliana Berezkinová (CZ) z Nanopharmy promluví o budoucnosti nanovláken v medicíně a nano-náplastech.

O renesanci z pohledu kyborga bude přednášet Neil Harbisson (UK), první kyborg na světě oficiálně rozpoznaný vládou, dále budou mít návštěvníci možnost potkat Jana Mittnera (CZ) z Rotoramy, který je mezi světovou špičkou v závodech dronů.

Chytře řízenou evoluci popíše Liviu Babitz (UK), transport ve vysokorychlostní kapsli, tzv. hyperloop, představí Bibop G. Gresta (IT). Z mobility stojí za pozornost přednáška Juraje Vaculíka (SK) z Aeromobil, který vyvíjí první létající auto na světě.

Český designér a inženýr Otto Fabri (CZ) z Faraday Future (dříve Tesla) přiblíží budoucnost mobility a reálnou možnost, že naše děti již nebudou muset řídit automobil.

Technologiemi nabitý den uzavře unikátní audiovizuální představení od společnosti QUIX, na kterém se bude podílet i člen skupiny Kosheen.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

off

Lidé v Británii si začali měřit znečištení ovzduší sami protože jim buď chybí oficiální data nebo jim rovnou nevěří. Pochopili, že znečištění je i jejich problém a ne jen enviromentální problém. Někde zjistili, že znečištění už je vyloženě ohrožující a úřady to vůbec nezkoumají.
Dále se snaží vytvářet aktuální mapy zamoření, což se hodí pro ty kteří plánují vyjít ven, nebo pro astmatiky či mamky s děcky.
Zdroj: rozhlas

Takovýdle zařizeníčka by se měli montovat do každýho auta, před každej barák a do kažýho domu a sbírat z toho data onlajn a děalt z toho aktuální mapy. To by hned pohlo s cenama některej nemovitostí či tržeba zahradních restaurací :)))
https://www.kickstarter.com/projects/741031201/airbeam-share-and-improve-your-air

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele ozana

Byl tu takový český projekt Kanárci.

---

Útočné troly je možné jen ignorovat.

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD.

Obrázek uživatele Kuk

No vida a kde je to teď?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Vylezl ven s krabičkou a skončil: "leží tam v oboře, nožky má nahoře, bojím se bojím, že umře" :-) Je to na další fotce.
Ale vážně - už nejen v Ostravě na to máme aplikaci Smogalarm od Čisté nebe.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 90 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no to je tutovka. Už víc lidí co žije maloměsto mi řeklo že když přijeli do Práglu třeba za zubařem nebo divadlo tak první co je pozdravilo byl pražský smog, smrad velkoměsta, ten prostě neukecaj ;))

Obrázek uživatele Kuk

Stačí bydlet na okraji a do centra se dostat jen jednou za pár měsíců a už je cejtit rozdíl. Na vsi je zase děsný ten smrad a kouř z domácých komínů, případně blízkost fabriky.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Už nejen v Ostravě na to máme bonzovací aplikaci Čistý komín od Čisté nebe.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 90 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

To by chtěli appku čistej vejfuk :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

off
Nissan Leaf 2 živě!
https://www.youtube.com/watch?v=v7QxQGHx0Uo

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Sám pantáta Toyota vám vysvětlí proč na elektroauta pečou.
https://electrek.co/2017/09/05/toyota-chairman-dont-want-electric-vehicles/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Mě by se taky něchtělo něco vyrábět a ještě na tom prodělávat.

---

<_-@--°°°°°°°°°°-@-_> ☺
Kia e-Niro 64 kWh, 2000 km

Jako třeba na dotované Mirai, že.

Obrázek uživatele Kuk

Třeba VW nesmírně baví prodělávat astronomické částky na každém Bugatti co vyroběj a je toho víc. Automobilky uměj prodělávat ohromné sumy. ;D
Mirai stojí tak 140 000 $ a prodává se za polovic :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Skotsko si už jednu bránu do budoucnosti rovnou naplánovalo.
V roce 2032 už nechce prodávat žádné spalovací popelnice.
Británie až v roce 2040.
http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/scotland-petrol-diesel-cars-phase-out-ban-2032-nicola-sturgeon-snp-environment-air-pollution-a7930781.html

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Alien5

Ze by uz byl masivni nastu nanotechnologii? Neverim ze to bude rychle jak se zde popisuje.Liberecaci a jejich nanospider je prelom ale grafen jeste pred par lety nedokazali vyrobit tak jak by potrebovali..Tak uvidime..

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Do Nanits Universe teď můžete investovat na Fundlifu.


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil