Škoda Auto uvádí Octavii na LPG

Jan Horčík - 09 Září 2009

Automobilka z Mladé Boleslavi se prozatím do alternativ příliš nežene. Nová s pohonem na LPG však může být pro řadu zákazníků zajímavá. Auto se prodává ve verzi liftback i combi, základní cena pro verzi s motorem o objemu 1,6l je 419 000 Kč, "kombík" se prodává za 459 900 Kč.
Škoda Octavia LPG
Modely Škoda Octavia LPG a Škoda Octavia Combi LPG mohou jezdit jak na zkapalněný ropný plyn (LPG), tak i na benzin, jejich motor si poradí s oběma variantami. "Škoda Auto je v současnosti jediným výrobcem na českém trhu, který originální systém LPG nabízí v sériové výrobě včetně všech garancí," řekl mluvčí Škodovky.  

Nádrže na plyn umožňují automatické i manuální přepínání mezi oběma jízdními režimy. Výkon se pohybuje mezi 72 kW (LPG) a 75 kW (benzin). Spotřeba benzinu je 7,1 litru na 100 kilometrů, respektive 9,2 l LPG na 100 kilometrů. Emise oxidu uhličitého jsou na 149 g/km u LPG a 169 g/km při jízdě na benzin.

Jak je na tom Škoda a alternativní paliva obecně? Na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2007 představila modely řady Greenline. Škoda Fabia Greenline, Škoda Octavia Greenline a počátkem letošního roku se objevila i Škoda Superb Greenline. Objevila se i FlexFuel verze, kdy je možné do benzinu přimíchat až 85% biopaliva.

Problém s řadou Greenline spočívá v tom, že podle některých hlasů jde víceméně o čistě marketingový tah. Všechny šetrné technologie z řady GreenLine by totiž mohly být snadno využity i v klasické verzi vozu. Místo toho si za ně Škoda nechává připlatit v řadě Greenline. Případně existují soukromé firmy, které zajistí přestavbu na CNG (slovník: stlačený zemní plyn).

Částečnou nápravu reputace si proto chce Škoda aktuálně zajistit spoluprací na projektu Superbel, tedy přestavbě vozu Škoda Superb na elektrombil. Více informací v našem článku "Škoda Superb na elektřinu, Roomster za pár let?".

Škoda Auto via iHNed.cz
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak už ani mluvčí automobilky nezná vlastní trh, to je smutné. Značka Subaru dodává do třech svých modelů LPG systém včetně všech garancí. A to již od roku 2006, pane mluvčí..
http://www.subaru.cz/modely_lpg.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud si správně pamatuji, Škoda prodávala v Německu již loni Octavii s CNG oficielně na stránkách automobilky v GER

Obrázek uživatele Jan Horčík

Tyto informace jsme se pokoušeli zjistit, nicméně i na německých stránkách jsem narazil pouze na verzi Škoda Octavia LPG.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily