Hyundai

Jan Horčík - 04 Říjen 2010

Hyundai logo

- oficiální stránky www.hyundai.com
- české stránky www.hyundai.cz

Korejsky znamená Hyundai "moderní". Dnes je automobilka čtvrtou největší na světě. Je součástí Hyundai Group, jihokorejského konglomerátu založeného v roce 1947. V roce 1998 se automobilová část Hyundai spojila s tehdejší dvojkou , automobilkou , čímž vznikla skupina Hyundai Kia Automotive. Ta je dnes druhou největší automobilkou v .

V dnešní době tedy pod Hyundai patří také značka Kia, resp. automobilka Kia Motors. Ačkoliv ještě v 90. letech nepatřil Hyundai k nijak výrazným , po roce 2000 začal prudkou ofenzívu směrem na západní trhy, která se velmi zdařila. Dnes se řadí mezi největší automobilky světa a jeho vozy mají velmi dobrou pověst - jsou levné, ale dobře vybavené a spolehlivé.

Hyundai Motor Company, základ automobilové divize Hyundai, byla založena v roce 1967. První model Cortina byl uveden na trh ve spolupráci s americkou automobilkou o rok později. Teprve v roce 1991 se automobilce podařilo vyvinout vlastní benzinový motor, čímž dosáhla technologické nezávislosti.

V roce 2008 otevřela automobilka Hyundai svou továrnu v v . Ta vyrábí především model a má roční výrobní kapacitu 200 000 automobilů. Další příbuzný závod značky Kia je v Žilině na .

Co se týká , těmi se automobilka zabývá prakticky již celé desetiletí. Od roku 2004 dodala vládním flotilám celkem 3000 přestaveb vozů a . V roce 2008 představila automobilka na . Hybridní technologie pohonu Hyundai se nazývá Hybrid Blue Drive a jako jedna z prvních využívá namísto lithium-polymerové baterie. Kromě toho Hyundai připravuje nebo už prodává také , hybrid či plynový .

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily