Hyundai Nošovice poskytne zdarma obcím či organizacím elektromobil

Nošovická automobilka Hyundai pokračuje v programu, díky kterému můžou obce i organizace z Moravskoslezského kraje po dobu 6 měsíců nebo 1 roku zdarma využívat elektromobil Hyundai Kona Electric.

Pracovníci třineckého magistrátu, záchranné stanice pro volně žijící zvířata v Bartošovicích a místní akční skupiny Frýdlantsko–Beskydy – ti všichni už mohli nebo stále ještě mohou využívat elektromobil Hyundai Kona Electric v projektu Společně pro elektromobilitu, kterým nošovická automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) podporuje mj. rozvoj elektromobility v kraji a zvyšování povědomí o elektromobilech mezi širokou veřejností.

Od 19. dubna do 19. května 2024 mají další zájemci možnost požádat o bezplatné zapůjčení vozu na dobu 6 měsíců nebo 1 roku, a to přes portál hyundai.grantys.cz. Čtveřice úspěšných žadatelů si tak vyzkouší výhody elektromobilu z Nošovic na vlastní kůži.

„Žadateli mohou být obce, města, dobrovolné svazky obcí, ale také regionální spolky, nadace, nadační fondy, ústavy, obecně prospěšné společnosti, církevní právnické osoby, školy či příspěvkové organizace. Mezi zájemci mohou být také organizační složky státu, státní nebo národní podniky, působící v oblasti životního prostředí, zdravotnictví, vzdělávání, výzkumu, vývoje nebo kultury. Je zapotřebí, aby žadatelé měli sídlo nebo působili v Moravskoslezském kraji,“ uvedla koordinátorka projektu Jana Opluštilová z Oddělení vnějších vztahů HMMC.

Podmínky programu jsou k dispozici na webu HMMC. Vysokokapacitní závod HMMC s technicky vyspělým výrobním zařízením zahájil v Nošovicích výrobu v listopadu 2008. Se svými více než 3 200 zaměstnanci disponuje kapacitou výroby až 1 400 vozů denně a více než 300 000 automobilů ročně.

Loni automobilka vyrobila dohromady 340 500 aut, což je meziročně o 12 000 vozů více. Rekordním byl rok 2016, kdy bylo v Nošovicích vyrobeno 358 400 aut. Největší podíl výroby dlouhodobě připadá na model TUCSON, který tvoří přibližně 70 % celkové produkce nošovické automobilky.

Automobily z HMMC se prodávají ve více než 70 zemích na pěti kontinentech. Plán výroby pro letošní rok je stanoven na 330 890 vozů. 

Napsat komentář