Autosalon Frankfurt 2009: představení elektromobilu Hyundai i10

Jihokorejská automobilka hodlá na představit elektrické auto Hyundai i10 Electric. Jde o miniaturní městský , který má jít především proti konkurenci v podobě , resp. (což je vlastně to samé) či .

Původní benzinová verze mini je vyráběna exkluzivně v Indii od roku 2007 pro domácí trh i vývoz. Hyundai i10 Blue Drive (nebo také „Electric“) se poprvé veřejnosti představí na letošním IAA. Namísto 1.1l nebo 1.2l benzinu v něm ale uvidíme elektromotor o výkonu 49 kW.  

Hyundai i10 Electric Hyundai i10 Electric Hyundai i10 Electric

Lithium-iontové akumulátory s 16 kWh nabídnou dojezd až 160 km při max. rychlosti 130 km/h. Autíčko využívá také regenerativního brzdění, pneumatik s nízkým valivým odporem a další vylepšení. Dobíjení 415V proběhne na 85% za 15 minut, na 220V na 100% za pět hodin.

Omezená výroba elektrického automobilu má začít v průběhu roku 2010. Hyundai jej v jeho druhé polovině nabídne nejprve vládám a firmám do jejich flotil, případně také korejským energetickým společnostem.
Hyundai Blue Drive - logo
Není bez zajímavosti, že malé benzinové městské auto Hyundai i10 si nyní v Británii získalo značnou oblibu, zejména díky . A jistě si získá ještě větší po uvedení elektrické verze, protože britská vláda nabízí na elektromobily příjemné dotace.

4 Comments on “Autosalon Frankfurt 2009: představení elektromobilu Hyundai i10”

 1. Tak před 20 lety byl
  Tak před 20 lety byl možný celkový rozmach elektromobilů.
  V současnosti nic jiného nezbývá než se přesunout z primitivních spalovacích pohonných hmot. Těžbou nafty, plynu… dochází ke stále častějším zemětřesení. S pokračující těžbou dojde ke katastrofálním zemětřesením. Stačí se podívat na graf těžby a nárůst zemětřesení.
  Jak získávat jiné zdroje, samozřejmě se postaví ohromné elektrárny , které budou kontrolovat ceny energií.
  Takzvané mírové využití atomové energie je cestou k úplnému zamoření Země (kam dávat radioaktivní odpad,další stavba nukleárních bomb), dochází k narušení magnetického pole Země a z toho plynoucí posuv pólů.

  1. Vazeny Anonyme 🙂
   pro Vas

   Vazeny Anonyme 🙂
   pro Vas musi byt svet a deni v nem stejne zahadne a pritom jednoznacne jako stredovekemu mnichovi pred 500 lety… dam vam dobrou radu, kdyz neznate podrobnosti a souvislosti, nedelejte ze sebe dobrovolne a verejne kretena :)))
   preji Vam hezky den a hodne jasnych chvilek

Napsat komentář