Volkswagen bude investovat 51,6 mld. euro do rozvoje

by se rád stal největší automobilkou na světě a předstihl tak i . V následujících pěti letech proto do rozvoje své automobilové divize nasype 51,6 mld. euro. , šéf automobilky, to komentuje slovy: „Chceme z Volkswagenu udělat automobilku nejlépe připravenou na budoucnost“   


Hlavní část investic má putovat do nákupu nového vybavení pro , jejich modernizaci a vývoj vlastních produktů. Půjde o 41,3 mld. euro. Více než polovina této částky (57%) bude investována doma v .

Volkswagen se dušuje, že bude jedním z hráčů, kteří pomůžou tvarovat budoucí podobu . To znamená: další investice do šetrných technologií, a nových modelů. Jde o následování už před časem nastavené strategie „Strategy 2018“, která má dále zvýšit ziskovost automobilky a učinit z ní jednu z „nejodolnějších“ na světě.

Hlavní důraz bude kladen na nová auta – následovníky současných modelů a odvozeniny v prakticky všech třídách založené na „modulární technologii“. V oblasti motorů chystá Volkswagen také novinky s vyšším výkonem, i emisemi. „Skupina bude přdevším pokračovat ve vývoji a ,“ píše se v tiskové zprávě.

tisková zpráva

Napsat komentář