Užitkový elektromobil Mitsubishi bude na trhu za rok

Mitsubishi iMiEV Cargo
Mitsubishi iMiEV Cargo

už v úspěšně prodává malý městský . Aktuálně jej exportuje do , kde se brzy začne prodávat jako a . Do konce roku nabídne Mitsubishi také malou .   

Mitsubishi iMiEV Cargo Mitsubishi iMiEV Cargo Mitsubishi iMiEV Cargo

Prezident Mitsubishi Motors Osamu Masuko podle agentury Reuters prohlásil, že poptávka po může být zpočátku vyšší právě v oblasti malých podniků a firem, nežli u jednotlivců. Právě firmy jsou totiž stále více tlačeny ke a ochraně .

Ba co víc, firmám více než běžným uživatelům mohou elektromobily přinést výrazné snížení . Mitsubishi chce svou malou elektrickou dodávku nabídnout za cenu menší než 2 miliony jenů, v hrubém přepočtu asi 450 000 Kč. Zpočátku bude sázet především na dotace japonské vlády.

Mitsubishi by měl mít dojezd asi 100 km. Ročně chce automobilka prodat až 10 000 takových . Zájem by měly mít především a spediční firmy. Např. v už také elektrická kurýrní firma s názvem funguje.

Krok Mitsubishi je pochopitelný také z toho důvodů, že elektrická užitková auta představilo nedávno na veletrhu v několik evropských automobilek, např. Renault v podobě elektrického .

Napsat komentář