Tesla Motors je konečně v černých číslech

, šéf automobilky Tesla Motors, která vyrábí elektromobily Tesla Model S, s velkou slávou oznámil, že firma se minulý týden konečně dočkala do černých čísel. Až dosud byla automobilka pouze ztrátová.

Elektrické SUV Tesla Model X nabídne výkon a pohodlí srovnatelné s klasickými sportovně-užitkovými vozy
foto: Tesla Motors

V roce 2011 vstoupila automobilka Tesla Motors na americkou burzu. Cena akcií je od té doby o 19 % výš. Aktuálně firma ve své továrně ve Fremontu, kterou koupila od krachujících General Motors, rozjíždí ve velkém výrobu rodinného elektromobilu Model S.

Ten si získává pozitivní recenze a nejrůznější ceny všude, kde se o něm dozvědí. Kromě toho firma Tesla Motors taktéž buduje síť dobíjecích stanic, tzv. “superchargers”, po celých Spojených státech. Majitelé elektromobilů Tesla tam budou moct tankovat elektřinu zdarma. Ta se bude vyrábět v .

Na rok 2013/2014 chystá Tesla uvedení dalšího svého modelu, elektrického SUV Model X, který představila už před časem. Na léta 2014/2015 pak firma připravuje svůj pravděpodobně nejzásadnější model – “lidový” elektromobil s cenou kolem $30 000.

Tesla Motors, Autobloggreen, Bloomberg

5 Comments on “Tesla Motors je konečně v černých číslech”

  1. Taky by me zajimalo jak je
   Taky by me zajimalo jak je na tom Fisker doopravdy, kolik vlastne prodal a kolik vyrobil aut… Naposledy jsem cetl ze pry prestal vyrabet Karmu, asi se nedohodl na novych podminkach kolem baterii po krachu A123.
   Obcas mam dojem ze je na tom jako Titanik – velky, tezky, neohrabany ale misto potapeni hori 😀

   mozna mu krivdim, tezko rict, kdyz to neni verejna firma…

Napsat komentář