Po více než 33 000 km skrz Afriku míří elektromobil Škoda Enyaq do Škoda Muzea
Nizozemští cestovatelé Renske Coxová a Maarten van Pel se v elektromobilu Škoda Enyaq vydali na cestu z Evropy do jižní Afriky a zpět.
Elektromobily, hybridy, Tesla, Volkswagen, Škoda, auto, vytápění
Nizozemští cestovatelé Renske Coxová a Maarten van Pel se v elektromobilu Škoda Enyaq vydali na cestu z Evropy do jižní Afriky a zpět.
Bezpilotní létající stroje, chceme-li „drony“, dokáží pomáhat lidem v situacích, kdy je třeba velmi rychle a flexibilně přepravit léky nebo jiný zdravotnický materiál. Ambulantní drony tak mohou zachraňovat lidi postižených infarktem, uštknutých hadem nebo ty, kteří urgentně potřebují určitý typ léků či skupinu krve.
Jméno Xavier Chevrin si možná pamatujete. Je to člověk, který v roce 2008 na elektroskútru přejel z Paříže do Almáty v Kazachstánu. A pak o dva roky později elektromobilem ze Šanghaje do Paříže, přičemž se zastavil také v Praze. Teď se chystá vyrazit elektrickým autem z Nairobi do Jihoafrické republiky.
Maroko patří mezi nejvyspělější země Afriky. Zároveň má velmi těsné vztahy s Evropou, především Francií a sousedním Španělskem. Není proto divu, že i tak stále poměrně chudá arabská země se rozhodla vzít si ze dvou velmocí vysokorychlostní železnice příklad a začala budovat vlastní trať.
Země celého světa vidí ve vysokorychlostních vlacích obrovský potenciál. Teď, po kalamitě letecké dopravy způsobené něčím tak „běžným“, jako je výbuch sopky, se tahle obliba ještě zesílí. Své rychlovlaky chce po Británii, Číně a USA také Jihoafrická republika.