Řidičem elektromobilu za 499 Kč na den

Jestliže jsme do včerejška psali o řidičích elektrických aut jako o vyvolených, v pátek 10. června se situace radikálně změnila. Elektromobily jsou totiž počínaje dneškem dostupné pro všechny.  
foto: Hybrid.cz

Spolupráce automobilky Mercedes-Benz, energetické společnosti E.ON a sítě autopůjčoven Sixt vyústila ve vcelku zajímavý počin. Společnými silami se jim povedlo začlenit pět vozů Smart ED do nabídky půjčovny, čímž dostane příležitost k vyzkoušení jízdy v elektromobilu opravdu každý.

Spolu se slavnostním předáním klíčků došlo k otevření veřejné nabíjecí stanice v barvách E.ON přímo u sídla Mercedesu na pražském Chodově. V nedalekém obchodním centru přitom již několik měsíců veřejná stanice funguje.

Smart ED u nabíjecí stanice E.ONfoto: Hybrid.cz

Nutno podotknout, že všechny tři společnosti mají na projektu lví podíl. Mercedes-Benz jako výrobce/importér, E.ON jako výhradní provozovatel vozů Smart ED v České republice a Sixt jako autopůjčovna známá svým pozitivním přístupem k vozům s alternativním pohonem. Vždyť právě Sixt se může pyšnit flotilou čtyřiceti vozů spalujících zemní plyn.

Mercedes-Benz, E.ON, Sixtfoto: Hybrid.cz

Elektrické Smarty budou připravené k odběru na dvou místech v Praze. Odjet můžete buď z ruzyňského letiště nebo od hotelu Hilton, kde má Sixt svoje pobočky. Rezervaci lze jednoduše provést na webu www.sixt.cz. Jízda elektromobilem za vyzkoušení určitě stojí, cena 499 Kč za den je totiž velice rozumná.

12 Comments on “Řidičem elektromobilu za 499 Kč na den”

  1. My ho meli pujceny za tech
    My ho meli pujceny za tech 499 na den.

    Jinak u ostatnich aut nemuzete porovnavat malou lokani pujcovnu a mezinarodni sixt. Neni to zlodejina, je to uroven servisu a pujcovanych aut. Mam s tim sve zkusenosti. Uz bych si nepujcil nejakou vymlacenou, spinavou ochcavku bez jakekoli vybavy za 1000 kc na den. Ale to jsem odbocil.

    Z auta jsem byl nadseny. Kdyby nestalo nesmyslneho 3/4 milionu, tak si ho koupim 🙂 Ale ony ceny padnou, klesnou az pomine vyjimecnost a exkluzivita elektriky jako takove.

Napsat komentář